Федерація роботодавців ЖКГ України
Приїжджайте до нас
м. Київ, вул. Михайла
Коцюбинського 1, оф. 603
Федерація роботодавців ЖКГ України
Напишіть нам
adamovfrugkh@gmail.com
Федерація роботодавців ЖКГ України
Зателефонуйте нам
044 209 03 93
Новини листопада

Події тижня 6-10 листопада 2017

10 листопада, п’ятниця

 • Тарифи на електроенергію для промисловості в наступному році зростуть на 10-15% – прогноз. Голова НКРЕК Д.Вовк в інтерв’ю "Економічній правді" спрогнозував зростання тарифів для непобутових споживачів в межах 10-15% з 1 січня 2018 року. "Є такі чинники як зміна курсу долара, ціна на паливо, інфляція, передбачена прогнозами уряду. Крім того, істотно вплинула зміна мінімальної зарплати. Якщо все підсумувати, то очевидно, що зміна (тарифів для непобутових споживачів) буде в межах 10-15%", – сказав він.

 

 • НКРЕКП знизила тариф для "Енергоатома". З 9 листопада НКРЕКП зменшила тариф на відпуск електроенергії ДП "НАЕК "Енергоатом" на 2,9% – до 46,61 коп. за кВт/год (без ПДВ). Це рішення було ухвалено на засіданні НКРЕКП. Тариф на теплову енергію також знижено до 76,67 грн./Гкал (без ПДВ), що на 0,6% менше, ніж раніше. "Велику частину зміни тарифу займають вилучення у зв’язку з невиконання затверджених заходів інвестиційної програми", – сказав голова НКРЕКП Д.Вовк.

 

 • 4-5 тис. км доріг можна буде відремонтувати за кошти держбюджету. Як повідомив міністр інфраструктури В.Омелян, у держбюджеті на наступний рік закладено близько 40 млрд. грн. на фінансування доріг, що дозволить відремонтувати близько 4-5 тис. км доріг держзначення. "Може, під час дискусій у парламенті ця сума буде збільшена, адже ми хотіли 100 млрд. грн. в 2018 році. Тоді ми б об'єднали всі обласні центри якісними дорогами", – додав він.

 

 • Одеса шукає інвестора для впровадження "Електронного квитка" у громадському транспорті. ІА "Інтерфакс-Україна" повідомила, що Одеська міськрада оголосила конкурс з відбору інвестора для впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті загального користування "Електронний квиток". Прийом заявок на участь у конкурсі буде проходити з 28 грудня 2017 р. до 22 січня 2018 р. Переможця визначать не пізніше 2 лютого 2018 р. Очікувана вартість проекту – 250 млн. грн.

 

9 листопада, четвер

 • ВР виділила 7,6 млрд. грн. на фінансування пільг та житлових субсидій. Верховна Рада ухвалила законопроект, яким внесено зміни до держбюджету, передусім збільшення на 7,6 млрд. грн. видатків на фінансування пільг та житлових субсидій. За відповідне рішення проголосували 292 народні депутати. Крім того, документ передбачає виділення 1,7 млрд. грн. на грошове забезпечення поліцейським та службовцям ДСНС, 1,1 млрд. грн. – на проекти соцекономічного розвитку окремих територій, тощо. Джерело покриття витрат – економія бюджетних коштів по обслуговуванню держборгу у сумі 3,4 млрд. грн. та використання залишку коштів у сумі 7,6 млрд. грн., які попередньо були передбачені Пенсійному фонду.

 

 • Уряд схвалив Національний план скорочення викидів в атмосферне повітря від великих спалювальних установок. Нові вимоги для теплогенеруючих підприємств почнуть діяти з 1 січня 2018 р. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів О.Семерак. "Зрозуміло, що українські підприємства не зменшать шкідливі викиди в один момент. Із цією метою було розроблено Національний план, в якому закладено перехідний період для підприємств", – пояснив він і уточнив, що дія плану розрахована до кінця 2033 р., а сам план погоджений європейським Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. Загалом в Україні нараховується понад 220 ВСУ.

 

 • В Україні почалося будівництво першої в Україні ядерної установки. Як заявив віце-прем'єр В.Кістіон на церемонії початку будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива ДП "НАЕК "Енергоатом", запуск, запланований на 2020 р., посилить українську енергонезалежність й дасть змогу щорічно акумулювати у бюджеті країни понад 5,5 млрд. грн. Він уточнив, що усі роботи з проектування, будівництва та експлуатації цього проекту виконуватимуться українськими організаціями. Віце-прем'єр повідомив, що після завершення контракту на передачу технологій з американською компанією Holtec International виробництво технологічно-унікальних контейнерів для зберігання відпрацьованого ядерного палива буде розгорнуте в Україні.

 

 • НКРЕКП звинувачує "Київенерго" в порушенні ліцензійних умов. На черговому засіданні НКРЕКП, голова комісії Д.Вовк наголосив на систематичному невиконанні ПАТ "Київенерго" затверджених Нацкомісією інвестиційних програм. "Хочу ще раз підкреслити, і зосередити вашу увагу, що на сьогоднішній день "Київенерго" допускає велику кількість систематично, з року в рік, порушень ліцензійних умов. З найбільш важливих для Комісії – це порушення і невиконання інвестиційної програми", – заявив Вовк. За даними перевірок НКРЕКП, кошти, які були фактично зібрані зі споживачів у складі тарифу на потреби теплоелектроцентралей, витрачені за призначенням у 2015 році – на 62%, 2016 році – на 72%, а за 9 місяців 2017 року з 74 млн. грн. використано за призначенням 8,5 млн.

 

 • Споживча інфляція в жовтні сповільнилася до 1,2%, – Держстат. За даними Держстату, споживча інфляція в жовтні порівняно з вереснем уповільнилася до 1,2%. У вересні порівняно з серпнем вона становила 2%. Уповільненню сприяли стримана динаміка монетарних агрегатів, виконання зведеного бюджету за січень-вересень з профіцитом в 41,7 млрд. грн., сезонне зниження цін на залізничні послуги і окремі групи харчових продуктів. У жовтні ціни знизилися на цукор (-5,5%), фрукти (-4,6%), овочі (-0,8%), соняшникову олію (-0,1%) – через збільшення пропозиції цих товарів. Помірно і сезонно подорожчали молочні продукти, яйця, одяг та взуття.

 

 • На Донбасі без чистої води можуть залишитись 1,1 млн. людей. В ООН стурбовані загостренням бойових дій на Донбасі поблизу об'єктів інфраструктури постачання води, світла та газу, що може суттєво погіршити умови життя "мільйонів українців". Про це йдеться у повідомленні ВВС Україна з посиланням на заяву координатора ООН з гуманітарних питань Н.Волкера. Він нагадав, що за останні 6 днів Донецьку фільтрувальну станцію обстрілювали протягом 3х ночей поспіль. А Верхньокальміуську фільтрувальну станцію обстріляли за одну ніч 12 разів. "ООН глибоко стурбована нещодавнім погіршенням бойових дій поблизу інфраструктури водо-, електро- та газопостачання у Донецькій області на сході України", – йдеться у заяві.

 

 • Заборгованість підприємств перед Нафтогазом за природний газ за тиждень зменшилась на 315 млн. грн. (1,1%) та складає 27,2 млрд. грн. Такі дані повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України". Борг підприємств ТКЕ та ТЕЦ за газ, використаний для виробництва тепла, становить 21,2 млрд. грн. (78% від загальної суми), борг ТЕЦ за газ, використаний у виробництві електроенергії – 3,26 млрд. грн. (12%), борг прямих промислових споживачів – 2,8 млрд. грн. (10%). Заборгованість ПАТ "Київенерго", за минулий тиждень зменшилась на 58 млн. грн. (1,7%). Сумарна заборгованість Київенерго складає 3,34 млрд. грн.

 

8 листопада, середа

 • Монетизація субсидій на рівні ТКЕ буде запроваджена з 1 січня 2018 року. Уряд схвалив рішення про запровадження в Україні монетизації субсидій, для підприємств-надавачів послуг монетизація вводиться в дію з 1 січня 2018 р. Коментуючи прийняте рішення віце-прем'єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко, назвав його "дійсно інноваційним", оскільки воно відміняє механізм клірингових (безгрошових) розрахунків між учасниками ринку теплопостачання. "Підприємствам-надавачам послуг спрямовуватимуться живі кошти за субсидіями," – підкреслив він. "Це дійсно прямі розрахунки, це відповідальність підприємств ТКЕ щодо звітування. Цей перший крок до переходу на грошові розрахунки для теплопостачальних підприємств дасть можливість в майбутньому впровадити монетизацію субсидій для українських родин. Це також основа для реформування ринків газу, тепла і системи соціальної допомоги населенню", – зазначив Зубко.

 

 • Уряд виділив додаткові 100 млн. грн. на "теплі кредити" у 2017 році. Тим же рішенням уряд продовжив дію програми відразу на 3 роки – 2018-2020 рр. "Щоб задовольнити всезростаючий попит населення на державну підтримку при утепленні, впродовж року ми боролися за виділення додаткового фінансування. Як результат, ще влітку вдалося спрямувати 300 млн. грн. на програму, а цього разу – додаємо ще 100 млн. грн. Ці кошти буде направлено на компенсації фізичним особам, які утеплили індивідуальне житло за програмою", – прокоментував голова Держенергоефективності С.Савчук.

 

 • Верховна рада прийняла закон "Про ЖКП", яким надав можливість кінцевим споживачам врегульовувати свої відносини з постачальниками ЖК послуг. Відповідний законопроект у цілому підтримали 262 депутати за мінімально необхідних 226. Як пояснив віце-прем'єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко у своєму виступі у парламенті, цей закон передбачає право споживача на зменшення розміру плати за ЖКП у разі їх ненадання, надання в неповному обсязі або зниження їх якості. Тепер споживач має право не оплачувати вартість комунальних послуг (крім тепла), якщо ними не користується. Крім того, тепер у власника буде право вибору, яким чином регулювати взаємовідносини із постачальником: безпосередньо, колективно або через ОСББ. Тарифи на ЖКП будуть встановлюватися за домовленістю сторін, крім випадків, вони регулюються законодавством. Також новий закон встановлює відповідальність за надання неякісних комунальних послуг.

 

 • На одного українця припадає вдвічі більше відходів, ніж на одного жителя у країнах ЄС. Як повідомив міністр екології та природних ресурсів О.Семерак на засіданні ряду, презентуючи проект Національної стратегії поводження з відходами до 2030 року, щороку в Україні утворюється близько 10 т відходів на людину проти 5 т, як це є в країнах ЄС. "Загалом в Україні накопичено близько 36 млрд. т відходів. Це понад 50 тис. т на 1 кв. км нашої держави", – додав він. При цьому утилізується лише 30% промислових відходів та близько 4% побутових, що призводить до збільшення площ несанкціонованих звалищ. Затверджена урядом Національна стратегія управління з відходами до 2030 року передбачає запровадження в Україні європейської п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами та переходу до циклічної економіки, реалізацію принципу розширеної відповідальності виробника, а також створення 500 регіональних центрів із утилізації відходів.

 • СБУ і Мінекономрозвитку вводять санкції проти одного з найбільших постачальників антрациту для України. Міністерство економічного розвитку і торгівлі ввело санкції проти компанії ТОВ "Южтранс" (Шахти, Ростовська область), яка є одним з найбільших постачальників антрациту для України, зокрема для потреб енергогенеруючої компанії Донбасенерго. Про це йдеться в наказі міністерства від 30 жовтня. Санкції вводяться на підставі запиту СБУ і вступлять в силу через 40 днів. ТОВ "Южтранс" забороняють здійснювати зовнішньоекономічну діяльність з господарюючими суб'єктами в Україні. "За дії, які можуть стати на заваді національній економічній безпеці", – йдеться в обґрунтуванні наказу.

 

7 листопада, вівторок

 • Звернення про неналежну підготовку до опалювального сезону очільниками Шепетівки, Сміли, Славутича, Коцюбинського будуть передані до ГПУ, – Зубко. Як заявив віце-прем'єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко у рамках Форуму місцевого самоврядування Асоціації міст України, н а сьогодні міністерство має інформацію від ОДА щодо незадовільного стану з підключенням інфраструктури до опалення населених пунктів Шепетівки, Сміли, Славутича, Коцюбинського. "З усіх цих питань буде спрямовано відповідні звернення до прокуратури щодо неналежного виконання повноважень посадовими особами згаданих населених пунктів", – підкреслив він. Водночас урядовець зауважив, що по країні кількість проблемних ситуацій щодо старту опалювального сезону є меншою порівняно з минулим роком. Він наголосив на відповідальності посадових осіб місцевого самоврядування щодо підготовки і вчасного старту опалювального сезону.

 

 • В Мінрегіоні мають намір спрямувати акцент Фонду енергоефективності і "теплих кредитів" на ОСББ і ЖБК. Як заявив віце-прем'єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко у прямому ефірі на 5 каналі, кошти "теплих кредитів" не безмежні, тому підсилення потребує співпраця з ОСББ і ЖБК, а не з індивідуальними власниками. "Саме робота з ОСББ дає більший ефект. Вирішується питання щодо утеплення всього будинку і подальшої економії для всіх мешканців. Держава отримає у подальшому енергонезалежність саме в напрямку розвитку ОСББ", – пояснив Зубко. Він підкреслив, що наступного року фінансування програм "теплих кредитів" для ОСББ буде збільшено.

 

 • Столична влада досі не підключила бюджетні установи до опалення через рішення НКРЕКП. Як передала прес-служба КМДА, мер Києва В.Кличко у коментарях журналістам заявив, що попри невизначену ситуацію з ціною на газ для бюджетних установ, столична влада підключила минулої п’ятниці до опалення вищі навчальні заклади, технікуми та ліцеї, а також київські музеї. При цьому, дитячі садки, школи та лікарні столиці були підключені ще 3 тижні тому. "Сподіваюся, що найближчим часом столична влада матиме необхідні підстави для підключення приміщень адміністративних установ Києва до опалення", – зазначив Кличко. Він також підкреслив, що питання ціни на газ для бюджетних установ досі не вирішене, що спричиняє різницю закупівельної вартості газу для теплопостачальних компаній та вартості, закладеної в тариф на теплову енергію для шкіл, лікарень, дитсадків та адміністративних закладів.

 

 • З початку року Україна експортувала електроенергії на $210 млн. За даними Державної фіскальної служби, основними споживачами української електроенергії стали Угорщина (56,6% виручки), Молдова (23,25%) та Польща (15%). Україна в січні-жовтні 2017 р. збільшила експорт електроенергії (у грошовому вираженні) порівняно з аналогічним періодом 2016 р. на 69,7% – до $209,29 млн. У жовтні Україна експортувала електроенергію до Угорщини на $13,96 млн., до Молдови – на $4,3 млн., до Польщі – на $122 тис.

 

 • Україна подвоїла імпорт вугілля. За даними Державної фіскальної служби, Україна в січні-жовтні 2017 р. збільшила імпорт кам'яного вугілля і антрациту в грошовому вираженні в 1,8 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року – до $2,151 млрд. Основним постачальником за період січня-жовтня поточного року була Росія, поставки з якої склали $1,2 млрд. (55,7%). Друге місце посіло вугілля з США (25% або $546,8 млн.), а третє – з Австралії (5,4% або $116,4 млн.) З інших країн Україна імпортувала вугілля на $289,8 млн.

 

 • Закарпаття не отримало 107 млн. грн. від "дорожнього експерименту", – Москаль. Про це заявив голова Закарпатської ОДА Г.Москаль заявив  на своєму офіційному сайті. "За вересень область мала отримати понад 55 млн. грн. від "дорожнього експерименту", а за жовтень – понад 51 млн. Разом ця сума становить понад 107 млн. грн. На початку жовтня Мінфін усупереч нормативно-правовим актам вирішив забрати від Закарпаття 41 млн., зароблений у вересні, залишивши всього 14 млн. Таке рішення не підтримав бюджетний комітет Верховної Ради, однак із тих пір Закарпаття не отримало ні 14 млн., ні 55 млн., зароблених у вересні, ні 51 млн., зароблений у жовтні. Ми не отримали нічого, при тому, що "дорожній експеримент" залишається єдиним серйозним джерелом фінансування ремонту наших автодоріг, а погода все ще дозволяє проводити дорожні роботи", – сказав Москаль. Він повідомив, що направив прем’єр-міністру телеграму з проханням особисто втрутитися в ситуацію і якнайшвидше вирішити її.

 

 • Через багатомільйонні борги Луганськ залишився без води. 6 листопада, ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" здійснило знеструмлення Петрівської насосної станції (Петрівський водозабір) Попаснянського водоканалу, яка забезпечує водою мешканців неконтрольованої Києвом території Луганської області, зокрема, Луганська з населенням близько півмільйона осіб. Це розповів гендиректор ТОВ "ЛЕО" В.Грицай. Причиною знеструмлення є борг водоканалу перед ТОВ "ЛЕО", який станом на 6 листопада складає майже 157 млн. грн. та постійно зростає. При цьому борг сформувався саме за рахунок боргів самопроголошеного утворення "ЛНР", бо 90% води, що добувається водоканалом, постачається на неконтрольовану територію. У свою чергу, борг самого "ЛЕО" перед ДП "Енергоринок" становить понад 5 млрд. грн.

 

6 листопада, понеділок

 • В Кабміні мають намір до кінця року відремонтувати більше 2 тис. км доріг. За словами віце-прем'єрА В.Кістіона, будівництво нових якісних доріг – пріоритет роботи уряду. Як підкреслив урядовець, дороги в Україні комплексно не ремонтувалися більше 20 років. "Будівництво нових якісних доріг – пріоритет роботи уряду в цьому і в наступних роках. Всі ми маємо змогу спостерігати, як видозмінилися українські автошляхи за останні півроку. Дороги в Україні так комплексно не ремонтувалися понад 20 років", – сказав він. Кістіон зазначив, що щорічні збитки, які завдаються дорожньому господарству внаслідок руйнування доріг, спричиненого рухом великовагових транспортних засобів, становлять понад 2 млрд. грн.

 

 • Українці заборгували за опалення та гарячу воду близько 7,1 млрд. грн. За даними Держстату, на кінець вересня заборгованість населення України за централізоване опалення та гаряче водопостачання становить близько 7,1 млрд. грн., за електроенергію – 3,3 млрд. грн., за газопостачання – 10,9 млрд. грн., за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 3 млрд. грн., за централізоване водопостачання та водовідведення – 2,1 млрд. грн., за вивезення побутових відходів – 0,4 млрд. грн. Водночас, у вересні населенням сплачено за електроенергію 2,5 млрд. грн., за комунальні послуги – 3,8 млрд. грн.

 

 • Укргазвидобування наростило видобуток газу на 4,2%. ПАТ "Укргазвидобування" у період з січня по жовтень збільшило видобуток газу на 4,2% або на 513 млн. куб. м у порівнянні з минулим роком – до 12,66 млрд. куб. м. Про це повідомила прес-служба компанії. Як повідомлялося раніше, усього газовидобувними підприємствами України – приватними та державними – за 10 місяців поточного року видобуто 17,3 млрд. куб. м. газу. У жовтні Укргазвидобування збільшило видобуток природного газу на 7,1% порівняно з жовтнем 2016 р.

 

 • Термін експлуатації блока №3 Запорізької АЕС продовжили ще на 10 років. Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) продовжила термін експлуатації блока №3 Запорізької АЕС на 10 років – до 5 березня 2027 року. Відповідне рішення колегія ухвалила в п'ятницю. Рішення щодо продовження було підтримане більшістю голосів за одного, що утримався. Голова ДІЯРУ Г.Плачков доручив Департаменту з питань ядерних установок забезпечити організацію видачі ліцензії ДП НАЕК "Енергоатом" на право експлуатації цього блоку. В свою чергу, президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Ю.Недашковський повідомив, що блок №3 Запорізької АЕС буде включено в мережу найближчими днями.

 

 • На Новий рік та Різдво українці відпочиватимуть 6 днів. На новорічні та різдвяні свята українців чекатимуть парні потрійні вихідні. В цілому відпочивати будемо на день менше, ніж на зимові свята в минулому році. Вихідні на Новий 2018 рік в Україні триватимуть 3 дні – з 30 грудня (субота) по 1 січня (понеділок) включно. 31 грудня в 2017 році припадає на неділю. 7 січня (Різдво) 2018 року теж припадає на неділю, тому понеділок, 8 січня, буде неробочим днем. Таким чином, вихідними будуть знову 3 дні поспіль: 6, 7 і 8 січня. Передсвяткових робочих днів, укорочених на годину, не передбачено. Транспортний рух в центрі Києва буде частково перекрито на Володимирському проїзді з 29 листопада по 31 січня через новорічно-різдвяні святкування.

 

 • Попит на двозонні лічильники електроенергії в Києві виріс на 75%. За рік було встановлено майже 17 тисяч приладів, а всього в Києві їх використовують вже понад 39 тисяч домогосподарств. Про це йдеться у повідомленні "Сегодня.ua".