Федерація роботодавців ЖКГ України
Приїжджайте до нас
м. Київ, вул. Михайла
Коцюбинського 1, оф. 603
Федерація роботодавців ЖКГ України
Напишіть нам
adamovfrugkh@gmail.com
Федерація роботодавців ЖКГ України
Зателефонуйте нам
044 209 03 93
Дайджест новин за листопад

Події тижня - листопада 2017

3 листопада, п’ятниця

 • Практика підвищення заробітних плат і пенсій в Україні продовжиться, - Розенко. Віце-прем’єр України П.Розенко наголосив, що підвищення заробітних плат і пенсій має лише позитивні наслідки для економіки, тому Уряд продовжуватиме таку практику. "Практика підвищення заробітних плат і пенсій в Україні продовжиться. Це ідеологія нашого уряду, це ідеологія влади вцілому", - сказав він в ефірі телеканалу "Прямий". Розенко заперечив зв'язок між підвищенням мінімальної зарплати та зростанням інфляції. На його думку показник інфляції в першу чергу пов'язаний зі зростанням цін у ЖК-сфері. "На мій погляд, єдино правильний механізм – коли за рахунок зростання заробітних плат, з’являється додатковий ресурс в Пенсійному фонді, і піднімається пенсія", - підкреслив віце-прем'єр.

 • У листопаді компенсацію за економію субсидій отримають 1,7 млн. родин. В ефірі телеканалу "Прямий" віце-прем’єр України П.Розенко повідомив, що за програмою монетизації суми економії субсидій, яку Мінфін відкрив з 1 листопада поточного року, 1,7 млн. родин отримають готівкові кошти за економію енергоресурсів в опалювальному сезоні 2016-2017 років. "Сподіваюся, що до 15 листопада всі люди, а це 1 мільйон 700 тисяч українських родин, отримають ці "живі" кошти", - сказав він. На ці виплати в держбюджеті передбачено 1,2 млрд. грн., уточнив віце-прем'єр.

 

 • Проблема монетизації субсидій - у відсутності обліку споживання – Розенко. Відсутність реального обліку споживання ЖК послуг населенням України є основною проблемою для впровадження монетизації субсідій. Про це заявив віце-прем'єр П.Розенко в ефірі телеканалу "Прямий". "На жаль, це найголовніша проблема - ми не маємо нормального обліку споживання, що стримує процес монетизації субсидії", - сказав Розенко. Він нагадав, що монетизація суми зекономленої субсидії, проведена в цьому році – це лише 1й етап монетизації субсидій. Віце-прем'єр висловив надію на те, що підприємства, які надають послуги, в першу чергу будуть вести облік реального споживання серед громадян.

 

 • МВС планує вдосконалити систему прописки. У Міністерстві внутрішніх справ почали роботу над удосконаленням системи реєстрації місця проживання з метою її спрощення для населення, повідомила прес-служба МВС України. "Удосконалення буде здійснюватися протягом наступних двох років міжвідомчою робочою групою, зобов'язання про створення якої взяло на себе Міністерство внутрішніх справ", - йдеться в повідомленні. До складу робочої групи увійдуть фахівці і експерти МВС, Мін'юсту, Центрвиборчкому, Мінсоцполітики, Служби розпорядника Державного реєстру виборців, Пенсійного фонду, Держкомстату, ГМС і інших причетних органів державної влади.

 

 • Проектні роботи по спорудженню Каховської ГЕС-2 обійдуться в 77 млн. грн. ПАО "Укргідроенерго" і має намір укласти договір з ПАТ "Укргідропроект" на виконання проектних робіт з будівництва Каховської гідроелектростанції-2. Згідно з повідомленням Укргідроенерго в системі ProZorro, вартість договору складе 76 млн. 965 тис. грн. (з ПДВ). Строк виконання робіт - до 31 грудня 2018 р. Як повідомлялося, затверджена Кабінетом міністрів в липні 2017 р. "Програма розвитку гідроенергетики до 2026 року" передбачає будівництво Каховської ГЕС №2 орієнтовною вартістю 420 млн. євро. Потужність майбутньої ГЕС складе 250 МВт. Реалізація проекту запланована на 2019-2024 рр .

 

 • Україна зменшила споживання газу на 4%. У січні-жовтні 2017 р. в Україні знизилося споживання природного газу (без урахування виробничо-технологічних витрат) на 4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - до 21,1 мільярда кубометрів, - поінформувала прес-служба ПАТ "Укртрансгаз". У компанії нагадують, що за 9 місяців поточного року споживання блакитного палива знизилося на 0,5%, а різка зміна показника в жовтні в основному пов'язано з відносно високими температурами, і, як наслідок, зменшення витрат газу на потреби ЖКГ. Раніше повідомлялося, що в новий опалювальний сезон Україна увійшла із запасами газу на рівні 16,8 млрд. куб. м.

 

 • Укрзалізниця з новими тарифами збільшила денну виручку на 16 млн. грн. Як повідомив директор з економіки та фінансів  ПАТ "Укрзалізниця" А.Рязанцев на своїй сторінці в Facebook, за перший день дії проіндексованого тарифу на вантажоперевезення Укрзалізниця додатково отримала 15,9 млн. грн. Він уточнив, що ці кошти перераховані в повному обсязі на окремий рахунок для інвестицій, "як це було обіцяно нашим партнерам". Як повідомлялося, з 31 жовтня тарифи на перевезення вантажів в межах України зросли на 15%.

 

 • Транзит газу територією України в Європу збільшився на 18,5%. За даними ПАТ "Укртрансгаз", транзит газу територією України в Європу у січні-жовтні 2017 р. у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшився на 18,5% - до 77,4 млрд. куб. м. Порівняно з 2016 роком у жовтні відбулось зменшення транзиту на 1,2 млрд. куб. м. "Але рекордна тенденція за період січень-жовтень збереглася: обсяг транзиту сягнув максимуму за останні 7 років", - говориться у повідомленні.

 

 • Заборгованість підприємств перед Нафтогазом за природний газ за тиждень зменшилась на 359 млн. грн. (1,3%) та складає 27,6 млрд. грн. Такі дані повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України". Борг підприємств ТКЕ та ТЕЦ за газ, використаний для виробництва тепла, становить 21,5 млрд. грн. (78% від загальної суми), борг ТЕЦ за газ, використаний у виробництві електроенергії – 3,28 млрд. грн. (12%), борг прямих промислових споживачів – 2,8 млрд. грн. (10%). Заборгованість ПАТ "Київенерго", за минулий тиждень зменшилась на 113 млн. грн. (3,2%). Сумарна заборгованість Київенерго складає 3,39 млрд. грн.

 

2 листопада, четвер

 • Постачальники газу в регіонах будуть обрані на тендерах. НКРЕКП запропонує уряду, для проведення подальшої лібералізації ринку газу, провести в кожній області тендер з вибору постачальника газу для населення, що примусить потенційних постачальників конкурувати між собою ціною газу і якістю наданих послуг. Про це сказав голова НКРЕКП Д.Вовк під час круглого столу, на якому обговорювалася проблема створення ринку газу для потреб населення. "В сьогоднішніх умовах одним з можливих конкурентів для облгаз-збуту може бути обленерго, тому що ці компанії також мають абонентську базу, досвід співпраці з урядовими структурами та центри обслуговування клієнтів", - впевнений Вовк.

 

 • "Укрзалізниця" не підвищуватиме тарифи для бізнесу в 2018 році. В рамках роботи над текстом Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво в питаннях регулювання тарифів на вантажні залізничні перевезення між Федерацією роботодавців України (ФРУ) та економічним блоком Кабміну, досягнута домовленість з ПАТ "Укрзалізниця" щодо збереження тарифів на вантажоперевезення в межах України незмінними протягом всього 2018 р. Крім того, Укрзалізниця зобов'язується відкрити спецрахунок для фінансування всієї затвердженої інвестиційної програми, а інформацію про рух грошових коштів на спецрахунку зробити публічною. Інвестиційні пріоритети Укрзалізниця в 4 кварталі 2017 року і в 2018 році має сфокусувати на вирішенні інфраструктурних проблем (розшивання "вузьких місць", ремонт і оновлення вагонного парку, магістральних локомотивів, капремонт колій).

 

 • Український бюджет поповнився на 24,9 млрд. грн. податків від транзиту газу за січень-вересень 2017 р. Такі дані оприлюднила прес-служба НАК "Нафтогаз України". "Доходи від транзиту газу забезпечили майже четверту частину платежів групи Нафтогаз до державного бюджету (за 9 міс. 2017 - 91,6 млрд. грн.)", - відзначили в компанії.

 

 • У Києві без опалення залишаються близько 400 будинків. У столиці працює 40 протиаварійних бригад аби ліквідувати пошкодження, що сталися під час запуску теплоносія. Наразі без опалення залишаються близько 400 будинків. ПАТ "Київенерго" у 3-денний термін має усунути пошкодження та вийти на графік добової ліквідації. Про це повідомляє прес-служба КМДА з посиланням на заяву замголови КМДА П.Пантелеєва. Він зауважив, що теплом зараз забезпечені усі об’єкти соціальної сфери. Однак значною проблемою є підключення адміністративних будівель. За його словами, будівлі уряду, міністерств, КМДА залишаються без тепла поки не буде вирішене питання ціни на газ для опалення бюджетних установ.

 

 • З грудня в харківському громадському транспорті діятиме електронний квиток. З 1 грудня в Харкові оплатити проїзд у трамваях і тролейбусах можна буде за допомогою єдиного електронного квитка e-ticket. Про це заявив заммера Харкова Є.Водовозов, передає "Інтерфакс-Україна". "Плани наші з інвестором такі: 1 грудня - наземний електротранспорт, 1 січня підключиться метрополітен. Потрібен місяць для повного стикування всіх систем після початку роботи всіх систем", - пояснив Водовозов. За його словами, картки для пасажирів пільгових категорій відрізнятимуться за кольором. Є.Водовозов також підкреслив, що після запуску е-ticket нинішня картка для оплати проїзду в метро не діятиме. Щоб повернути кошти, які лишилися на картці, її власнику потрібно буде звернутися до метрополітену.

 

 • У Києві запустили нову гілку міського колектора. В урочистому відкритті II нитки Головного міського колектора прийняли участь віце-прем'єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко та столичний мер В.Кличко. Віце-прем'єр підкреслив, що цей об'єкту забезпечить надійне водовідведення для 1,5 млн. мешканців міста. Вартість проекту склала майже 1,1 млрд. грн., з яких понад 330 млн. грн. – кошти ДФРР, понад 300 млн. грн. – субвенції з держбюджету і майже 441 млн. грн. – з бюджету м.Києва.

 

1 листопада, середа

 • Укртелеком з 1 січня збільшує тарифи на свої послуги. Нацкомісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) за пропозицією Укртелекому прийняла за основу рішення про збільшення граничних тарифів на загальнодоступні телеком-послуги з 1 січня 2018 року, повідомляє прес-служба НКРЗІ. Згідно цього рішення, для абонентів міст тарифи збільшаться на 7,3%, а абонентів села - на 14,5%. Протягом місяця рішення буде узгоджуватися з представниками профспілок та роботодавців, а також з держорганами.

 

 • Ще 3 млн. пенсіонерів отримають підвищення пенсій у листопаді. Про це повідомила прес-служба Мінсоцполітики. У повідомленні підкреслюється, що завдяки новому закону, прийнятому в жовтні, відтепер підвищення пенсій відбуватиметься автоматично в залежності від зростання заробітної плати та інфляції. Минулого місяця перерахунок пенсій був зроблений для 10,2 млн. пенсіонерів. З них доплату в понад 1000 грн. нараховано 2,08 млн. осіб, від 500 до 1000 грн. – 1,29 млн., від 200 до 500 грн. – 2,07 млн., до 200 грн. – 4,79 млн. осіб. У жовтні отримали доплату 6,9 млн. пенсіонерів, розмір підвищення яких перевищував 140 грн. Ті, у кого розмір підвищення менше, отримають доплату за жовтень разом із підвищеним розміром у листопаді, - роз'яснюється у повідомленні.

 

 • Через борги без тепла у столиці залишаються понад 150 будинків, - Київенерго. Як повідомило ІА ZIK з посиланням на прес-службу "Київенерго", близько 100 ОСББ та ЖБК Києва через борги не змогли подати тепло своїм клієнтам. Внаслідок цього 157 будинків залишилися без тепла. Борг обслуговуючих організацій перед Київенерго становить понад 500 млн. грн. Найбільше заборгували ДП "Еко" (11 будинків Печерського району) – 17,6 млн. грн. боргу за тепло- та гаряче водопостачання, ТОВ "ЖЕК-ПМ" (3 будинки Подільського району) – 5,3 млн. грн., ТОВ "Київська міська компанія "ЕНЕРГОСЕРВІС" (6 будинків Дарницького району) – 4,1 млн. грн. Інформацією щодо розрахунків мешканців за спожиті послуги КИЇВЕНЕРГО не володіє. Загальний борг споживачів перед Київенерго на початок опалювального сезону 2017-2018 рр. склав 2,6 млрд.грн.

 

 • У Києві для боротьби зі снігом підготували 650 одиниць техніки. КК "Київавтодор" повідомив про готовність 345 власних снігоприбиральних машин та готові договори про залучення додаткових 159 одиниць техніки для очищення столичних вулиць. Окрім того, як повідомила прес-служба КМДА, до роботи взимку комунальні керуючі компанії, яким підпорядковані ЖЕДи підготували до роботи в районах 314 одиниць техніки (193 трактори та мала механізація). З 1 листопада, щоб забезпечити своєчасне реагування та безпеку дорожнього руху у випадку різкого погіршення погодних умов, усі шляхово-експлуатаційні підприємства КК "Київавтодор" розпочинають чергування у цілодобовому режимі.

 

 • В разі сильних снігопадів на 27 вулицях столиці вночі будуть перекривати рух. Прес-служба КМДА повідомила, що вже підписано розпорядження КМДА щодо утримання автомобільних доріг і тротуарів Києва в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр. Згідно з ним, визначено перелік із 375 вулиць Києва, де у період снігопадів та ожеледиці першочергово виконуватимуть обробку проїжджих частин технологічними матеріалами. Також визначено 115 вулиць, із яких першочергово вивозитимуть сніг. Окрім того, на 27 вулицях столиці можлива заборона руху транспортних засобів з 01:00 до 05:00 на період очищення проїжджої частини від снігу. А за умови отримання від Українського гідрометцентру інформації про складні погодні умови в’їзд до Києва вантажного транспорту буде обмежуватися.

 

 • Використання газу замість вугілля на українських ТЕС не планується. Поки що в "ДТЕК Енерго" не розглядають перспектив по використанню газу на ТЕС. Про це на прес-конференції заявив замдиректора "ДТЕК Енерго" Д.Маляр. "В цілому ми моніторимо ситуацію на ринку електроенергії, ми працюємо з максимальним складом обладнання. З урахуванням сформованої кон'юнктури ми плануємо поставки вугілля якраз під цей режим, щоб використовувати вугілля, а не газ. Тобто ми таких перспектив (по використанню газу на ТЕС - ред.) не бачимо для себе", - сказав Д.Маляр.

 

31 жовтня, вівторок

 • Україна - частина Нового Шовкового шляху, - Омелян. З 1 листопада 2017 р. закладено нитку графіка поїзда №1319/1320 по транзитному маршруту через Україну в рамках Нового Шовкового шляху. Про це заявив міністр інфраструктури В.Омелян, повідомила прес-служба міністерства. Він розповів, що потяги складатимуться з 57 платформ під універсальні контейнери. Китайська сторона узгодила нитку графіка поїзда, який буде проходити через територію України (Чоп, Мостиська) з Чженчжоу в напрямку Словаччини, Польщі та Угорщини. Омелян також наголосив, що Міністерство активно працює із Держрезервом України з метою наповнення поїздів вантажами, а також посилюють координацію з метою налагодження експорту українських товарів до Китаю.

 

 • Польща буде використовувати українські ПСГ. Польща буде використовувати підземні газові сховища в Україні за новою угодою між польським газовим гігантом PGNiG та оператором українського транзиту ПАТ "Укртрансгаз", повідомляє прес-служба компанії. Замголови PGNiG М.Возняк заявив, що ця угода забезпечить додаткові можливості для розвитку діяльності PGNiG у сфері торгівлі природним газом на українському ринку, адже вона дозволить PGNiG гнучке використання підземних сховищ. Раніше компанії підписали угоду, яка дозволила PGNiG використовувати українську газотранспортну мережу.

 

 • Суд оголосив перерву в розгляді позову про повернення в комунальну власність підприємств "Київенерго", "Київгаз" і "Київводоканал". Головний прокурор Києва Р.Говда повідомив, що Господарський суд Києва оголосив перерву в розгляді позову про повернення в комунальну власність підприємств "Київенерго", "Київгаз" і "Київводоканал" до травня 2018 року. "Відповідачами у цій справі є дві компанії з Кіпру - це "Денсек Лімітед" і "Зарова Лімітед". Оскільки вони не мають в Україні представництв, суд відправив їм виклики на офіційні адреси. Зараз ми перекладаємо на англійську мову наші позови до них та інші документи і відправляємо. Після цього через півроку вони будуть вважатися належним чином повідомлені і незалежно від того, чи з'являться вони в суд, розпочнеться розгляд справи по суті. Це буде важкий розгляд справи, так як на кону не просто акції, а реально стратегічні підприємства Києва", - пояснив Говда. За словами прокурора, розгляд справи триватиме близько 2 міс.

 

 • У Міненерго підвищили ціну на державне вугілля на 10% з 1 листопада. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оголосило про підвищення ціни на вугілля для державних видобувних підприємств з 2 200 до 2 425 грн. за тонну. Нова ціна відповідає зростанню ціни вугілля на зовнішніх ринках і буде діяти з 1 листопада. Відповідне рішення було прийнято в ході наради з питань визначення граничної ціни на вугільну продукцію, передали "Українські Новини".

 

 • В КМДА мають намір відремонтувати близько 300 км автошляхів. Столична влада робить все можливе, щоб завершити всі роботи до кінця року. Про це мер Києва В.Кличко заявив під час інспекції ремонтних робіт на Набережному шосе та Пішохідному мосту, повідомляє прес-служба КМДА. Він наголосив, що на сьогодні капітально відремонтована значна кількість доріг та внутрішньоквартальних проїздів. Однак, погіршення погодних умов іноді стає на заваді ремонтним роботам. При цьому, за його словами, ремонт активно продовжується, і автодорівці не втрачають жодної можливості для виконання робіт.

 

 • Держборг України за місяць зріс на $0,47 млрд. до $77,03 млрд. За даними Мінфіну, державний та гарантований державою борг станом на кінець вересня 2017 р. зріс до $77,03 млрд. дол. (2,04 трлн. грн.), з якого внутрішній борг – $26,38 млрд. (699,72 млрд. грн.), а зовнішній – $38,65 млрд.(1025 млрд. грн.) Гарантований державою борг на цей період становив $12 млрд. (318,31 млрд. грн.).

 

 • Запаси вугілля на складах ТЕС України скоротилися на 1,6%. За даними Мінпаливенерго, запаси вугілля на складах ТЕС України в період з 23 по 30 жовтня скоротилися на 1,6% (на 17,6 тис. т) - до 1 млн. 94,9 тис. т. Запаси вугілля антрацитної групи зросли на 2,5% (на 13,5 тис. т) - до 554,5 тис. т, а газової групи знизилися на 5,5% (на 31,2 тис. т) - до 540,4 тис. т. У той же час запаси вугілля на складах ТЕЦ за тиждень зменшилися на 3,4% (на 11,3 тис. т) - до 318,8 тис. т. Зокрема, запаси вугілля антрацитної групи знизились на 3,8% (на 9,9 тис. т) - до 252,7 тис. т, газової групи - зменшились на 1,9% (на 1 , 3 тис. т) - до 66,1 тис. т.

 

30 жовтня, понеділок

 • Через негоду близько 400 населених пунктів залишилися без світла. Через сильні дощі, мокрий сніг та пориви вітру в Україні на ранок понеділку без електропостачання залишилися 389 населених пунктів, повідомив прес-центр Держслужби з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Зокрема, без світла залишилися населені пункти в десяти областях: Львівська – 129 н.п.; Тернопільська – 68 н.п.; Хмельницька – 51 н.п.; Чернівецька – 50 н.п.; Івано-Франківська – 32 н.п.; Вінницька – 21 н.п.; Рівненська – 13 н.п.; Полтавська – 12 н.п.; Київська – 8 н.п.; Закарпатська – 5 н.п. Над відновленням електропостачання працюють аварійні бригади. Як повідомлялося, в Карпатах в неділю, 29 жовтня, розбушувалася заметіль. Сила вітру сягала 26 м/сек. Повалені дерева на Яблунецькому перевалі на кордоні Закарпаття та Івано-Франківської області частково перекрили автомобільний рух.

 

 • У бюджеті не вистачає 10 млрд. грн. для виплати субсидій. Як заявив замміністра фінансів С.Марченко у своїй статті для "Радіо Свобода", зобов'язання по субсидіях на 10 млрд. грн.. перевищили закладені до держбюджету кошти. Він нагадав, що міністерство вже стикалося з такою проблемою влітку. Тоді Мінфін звернувся до парламенту з проханням про виділення додаткових 14 млрд. грн. і внесення відповідних змін до бюджету. Міністерство і зараз знайде спосіб вирішити цю проблему, запевнив Марченко. Він додав, що до кінця року уряд погасить всі заборгованості за енергоносії, але при цьому знову доведеться вносити зміни в бюджет.

 

 • Формула "Роттердам+", не була задіяна для розрахунку ціни вугілля в Україні, - Гройсман. "За тією інформацією, яку мені дає Мінпаливенерго, ні разу цифри, які передбачає формула "Роттердам плюс", не були задіяні для розрахунку ціни вугілля в Україні. В даному випадку було багато розмов навколо цього, але вона не була впроваджена в реальності", - сказав прем'єр В.Гройсман під час брифінгу. Він зазначив, що уряд не встановлює зазначену формулу, вона встановлюється незалежною комісією, яка не підкоряється уряду.

 

 • Придніпровська ТЕС перевела енергоблок №7 з антрациту на вітчизняне газове вугілля. Придніпровська ТЕС, що входить в компанію ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова, завершила переклад енергоблоку №7 на спалювання вітчизняного вугілля газової марки. 27 жовтня енергоблок потужністю 150 МВт був включений в мережу, повідомляє прес-служба ДТЕК. Реалізація проекту зайняла шість місяців. В середині листопада станція планує запустити ще 1 енергоблок на газовому вугіллі - №8. Щомісячний ефект економії імпортного вугілля завдяки переведенню двох блоків ТЕС на газове вугілля складе близько 90 тис. т.

 

 • Поліція розслідує недбалість комунальників які допустили обвал бетонної плити в Кам’янському. У м.Кам’янське на Дніпропетровщині через падіння 2 залізобетонних плит під’їзду одного з будинків по вул. 8-го березня загинув підліток, ще двоє – госпіталізовані, повідомила прес-служба ДСНС Дніпропетровської області. За фактом трагедії в місті Кам’янське поліція відкрила кримінальне провадження. Поліція розслідує недбалість посадових осіб, відповідальних за стан будинку, які допустили обвал бетонної плити під’їзду. Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст.367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).