Федерація роботодавців ЖКГ України
Приїжджайте до нас
м. Київ, вул. Михайла
Коцюбинського 1, оф. 603
Федерація роботодавців ЖКГ України
Напишіть нам
adamovfrugkh@gmail.com
Федерація роботодавців ЖКГ України
Зателефонуйте нам
044 209 03 93
Галузевий огляд

Події тижня – жовтня 2017

27 жовтня, п’ятниця

 • У Нафтогазі заявили, що Газпром й надалі не виконує зобов’язання щодо тиску в магістральних газопроводах. Як повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз", за даними ПАТ "Укртрансгаз", з початку року недотримання Газпромом контрактних тисків на вхідній точці ГВС "Суджа" на російсько-українському кордоні було зафіксовано протягом 259 діб (88%). Нині тиск становить лише 55,8 кгс/см2 (при контрактному 60-65 кгс/см2). "Аварійні ситуації на магістральних газопроводах РФ і нездатність Газпрому забезпечити контрактний тиск на російському боці системи викликають занепокоєння щодо надійності надходження транзитного газу з Російської Федерації (до Європи – ред.) цієї зими", – говориться в повідомленні.

 

 • АМКУ має швидше реагувати на необґрунтоване зростання цін, – Гройсман. Антимонопольний комітет має швидше реагувати на безпідставне підняття цін в Україні, заявив прем’єр В.Гройсман в ефірі "112 Україна". "Їм треба більше реагувати на те, щоби і ціни були стабільними. Згадайте, що ми мали зі зрідженим газом для автомобілів. Я вважаю, що це була змова і тут Антимонопольний комітет не був таким швидким", – наголосив він. Прем'єр нагадав прогнози щодо інфляції в 2017 р. та висловив впевненість, що "в наступному році буде уповільнення інфляції, що є теж природнім процесом, і фактично доходи людей будуть більш-менш стабільними, і ціни будуть більш стабільними".

 

 • Заборгованість підприємств перед Нафтогазом за природний газ за тиждень зменшилась на 218 млн. грн. (0,8%) та складає 27,9 млрд. грн. Такі дані повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України". Борг підприємств ТКЕ та ТЕЦ за газ, використаний для виробництва тепла, становить 21,8 млрд. грн. (78% від загальної суми), борг ТЕЦ за газ, використаний у виробництві електроенергії – 3,3 млрд. грн. (12%), борг прямих промислових споживачів – 2,81 млрд. грн. (10%). Заборгованість ПАТ "Київенерго", за минулий тиждень зменшилась на 69 млн. грн. (1,9%). Сумарна заборгованість Київенерго складає 3,5 млрд. грн.

 

 • КП "Київпастранс" планує завершити підготовку рухомого складу до роботи в зимовий період на початку листопада. Для роботи в осінньо-зимовий період підготовлено 330 тролейбусів, 180 трамваїв та 290 автобусів. Закуплено 130 т соляної суміші та 410 т піску, лопати та інше обладнання для прибирання снігу на посадочних майданчиках зупинок громадського транспорту та трамвайних коліях. Також до роботи готові снігоочисники трамвайних колій, бульдозери, екскаватори, навантажувачі та трактори з відвалом. Про це розповів директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА С.Симонов. За його словами, для забезпечення руху транспорту взимку може бути організована робота до 75 бригад у кількості 235 працівників КП.

 

26 жовтня, четвер

 • За рік запаси вугілля в Україні зменшилися на 33%. За даними Держкомстату, на початок жовтня запаси вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ становили 2,75 млн. тонн, що на 13,6% менше, ніж на початок вересня цього року і на 33,3% менше порівняно з 1 жовтнем 2016 року. Крім того, на 1 жовтня в державі було накопичено бензину 115,7 тис. тонн, що на 28,4% менше, ніж на аналогічний період минулого року, а дизелю – 177,6 тис. тонн або менше на 14,3%. Запаси мазутів на вказану дату становили 154,7 тис. тонн що на 13,8% менше, порівняно з аналогічним періодом 2016 р.

 

 • НБУ покращив прогноз росту вітчизняної економіки до 2,2%. У Нацбанку пояснили це сприятливим впливом на економіку країни як внутрішніх, так і зовнішніх факторів. У своєму коментарі прес-служба Кабміну заявила, що "така оцінка є доказом подолання наслідків вугільної блокади Донбасу, організованої взимку, а також свідченням відновлення й посилення позитивного тренду в економіці". Одночасно НБУ зберіг прогноз на 2018 рік – 3,2%, що дещо більше за очікування Уряду.

 

 • Росія не виконує договори щодо взаємної синхронізації електромереж та про аварійну допомогу. Як заявив в.о. директора НЕК "Укренерго" В.Ковальчук під час виступу на Міжнародному енергетичному форумі "Тиждень Відкритої Енергетики" (Open Energy Week) у Києві, Російська Федерація де-факто не виконує своїх функцій у рамках взаємної синхронізації електромереж та порушує зобов’язання за договором про аварійну допомогу. "Один із чинників нашої енергозалежності – синхронізація електромереж України, Росії та Молдови. Частоту і потужність у нашій енергосистемі регулює Російська Федерація, як власник більшості генеруючих потужностей", – нагадав Ковальчук і наголосив на необхідності об'єднання ОЕС України з європейською енергосистемою ENTSO-E. Він висловив сподівання, що Україна зможе зробити це менше ніж за 5-6 років, а за 3,5 року зможе дійти до початку тестування в ізольованому режимі.

 

 • Уряд планує створити держпідприємство "Національна вугільна компанія" протягом місяця. Міністерство енергетики та вугільної промисловості планує на наступному засіданні уряду винести на розгляд проект статуту держпідприємства "Національна вугільна компанія", яка об'єднає в собі всі державні вугледобувні шахти, і після його прийняття протягом трьох тижнів створити це підприємство. Про це йдеться в повідомленні УНІАН з посиланням на заяву міністра енергетики І.Насалика. У середині серпня віце-прем'єр В.Кістіон повідомив, що "Національна вугільна компанія" об'єднає 33 державні шахти, а її створення дасть економію на рівні 1,5 млрд. грн. на рік.

 

25 жовтня, середа

 • Кабмін знизив ціну на газ для опалення та ГВП бюджетних установ до 6177,5 грн. за 1 тис. куб. м. Кабінет Міністрів на своєму засіданні ухвалив рішення, яким знизив ціну на газ, що відпускається в рамках спеціальних зобов'язань (PSO) для опалення і гарячого водопостачання бюджетних установ на 22% – з 7907,2 грн. до 6177,5 грн. за 1 тис. куб. м (без транспортування і ПДВ). Також, уряд знизив ціну на газ, що відпускається в рамках PSO і використовується для виробництва електроенергії на 6,3% – з 7907,2 грн. до 7413 грн. Цим же рішенням Кабмін включив ПриватБанк до переліку банків, у яких можуть відкриватися рахунки зі спеціальним режимом використання при постачанні газу по PSO.

 

 • Прем'єр відсторонив від виконання обов'язків та ініціював звільнення голови земельного кадастру. Вранці прем'єр-міністр В.Гройсман відсторонив від виконання обов'язків голову Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру О.Цвяха, а на засіданні уряду запропонував звільнити його. "Я вважаю, що усувати – це мало, його треба звільнити. Тому сьогодні я запропоную урядові звільнити його (Цвяха, – ред.) з посади", – заявив Гройсман. Крім того, прем'єр дав доручення Мінагрополітики створити групи для проведення перевірок керівників обласних управлінь Госгеокадастра і за необхідності відсторонити їх від виконання обов'язків. Таку заяву Гройсман зробив після скарг представників бізнесу та фермерів про складнощі щодо перереєстрації договорів оренди на землю. Раніше роботу О.Цвяха розкритикував президент П.Порошенко.

 

 • Стокгольмський арбітраж розглядає поставки газу в ОРДЛО. Як заявив голова НАК "Нафтогаз України" А.Коболєв, питання поставок газу в Донецьк і Луганськ мають відношення до виконання умов контракту на поставку газу російською компанією "Газпром", суперечку щодо якого розглядає Стокгольмський арбітраж. "Питання поставок газу в Донецьк і Луганськ знаходиться в периметрі контракту на поставку газу і, відповідно, розглядається в Стокгольмському арбітражі. Ми зайняли позицію, що без цього рішення неможливо вирішити всю справу. Далі я не можу вдаватися в деталі", – зауважив Коболєв. В червні голова "Газпрому" О.Міллєр заявив, що з січня 2015 р. його компанія поставила на територію ОРДЛО 5,6 млрд. куб.м газу на суму $1,65 млн.

 

 • До кінця 2020 р. Україна може перестати бути чистим імпортером газу, - Коболєв. Голова правління НАК "Нафтогаз України" А.Коболєв вважає, що реалізація стратегії розвитку НАК "Нафтогаз України" і трансформація енергоринку може забезпечити приріст ВВП України більш ніж на 7% та збільшити доходи бюджету більш ніж на $8 млрд., а вже до кінця 2020 року Україна може перестати бути чистим імпортером газу, повідомляє прес-служба компанії. Як повідомляється, стратегія передбачає збереження Нафтогазу як потужної вертикально-інтегрованої компанії. Коболєв зазначив, що в більшості країн основними драйверами нарощування видобутку енергоносіїв є саме великі вертикально-інтегровані компанії. За його оцінкою, потенційні доходи бюджету від часткового ІРО "Нафтогазу" можуть становити близько $10 млрд.

 

 • Україні може не вистачити вугілля на опалювальний сезон – експерт. В коментарі "Апостроф. Економіка" співголова Фонду енергетичних стратегій Д.Марунич заявив, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості не виконало поставлене урядом план з накопичення вугілля на складах ТЕС. Раніше віце-прем'єр- В.Кістіон відзначав, що для успішного проходження опалювального сезону Україні необхідно запасти не менше 3,8-4 млн. тонн вугілля, з них 1,8 млн. тонн – вугілля марки "А", а також 2-2,2 млн. тонн – марки "Г". "До плану, який Кабмін собі намалював, багато не вистачає. Крім того, невідомо як будуть забезпечуватися поставки вугілля до станцій", – сказав Марунич. Він також зазначив, що в останні три тижні запаси вугілля на складах неухильної знижуються.

 

 • МВС ініціює масштабні зміни задля підвищення безпеки дорожнього руху. Міністр внутрішніх справ А.Аваков на засіданні уряду звернувся до колег з проханням наступне засідання повністю присвятити цьому питанню. "Прошу присвятити наступне засідання уряду розгляду винятково питанню правил дорожнього руху та посилення відповідальності за їх порушення. Ми маємо законодавчі пропозиції до Верховної Ради, а також до Кабміну. За їх допомогою ми ефективно запустимо систему відеофіксації порушень, над якою працювали 3 місяці, та інші необхідні зміни", – сказав він. Раніше Аваков закликав парламент радикально посилити покарання за порушення правил дорожнього руху.

 

 • Підвищення пенсій не призведе до зростання дефіциту бюджету Пенсійного фонду, – Розенко. Осучаснення пенсій відбувається за рахунок збільшення доходів Пенсійного фонду України і не призведе до зростання дефіциту його бюджету. Про це в ефірі радіо "Голос столиці" заявив віце-прем’єр П.Розенко. "Збільшення доходів Пенсійного фонду – це, насамперед, результат реформ, які ми провели протягом року, і це, безумовно, вплив підвищення мінімального розміру зарплати з 1 січня 2017 року", – пояснив він. Розенко також зазначив, що для виплати підвищених пенсій до кінця 2017 року потрібно більше 22-23 млрд. грн. "Це той додатковий ресурс, який отримав бюджет Пенсійного фонду. Це не інфляційні кошти", – підкреслив він.

 

 • НАЗК винесло припис меру столиці Кличку стосовно директора КП "Київзеленбуд". Як повідомляє прес-служба відомства, Нацагентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні прийняло рішення про внесення припису про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону Київському міському голові В.Кличку через ігнорування ним факту порушення закону про корупцію гендиректором "Київзеленбуду" М.Наконечним. Призначений на посаду 31 серпня 2016 р. Наконечний мав протягом 30 днів передати належне йому ТОВ "Київська свічкова фабрика" в управління іншій особі. Агентство вимагає провести службове розслідування та розглянути питання щодо притягнення його до відповідальності.

 

24 жовтня, вівторок

 • Україна здатна забезпечити ріст економіки на 5-7% вже у 2019 році, – Гройсман. Як заявив прем'єр В.Гройсман під час засідання Ради регіонального розвитку за участю президента П.Порошенка, зараз держава послідовно й поступово надолужує темпи розвитку. "Ми закладаємо на 2018 рік прогноз росту економіки в 3%. Це означає, що продукції ми маємо виробити на 402 млрд. грн. більше, це робочі місця для наших громадян, це ріст доходів українських громадян. Але ці 3% відображають наші можливості? Ні! Ми реально можемо збільшити економічне зростання на 5-7% вже з 2019 року,"– сказав прем'єр. Серед ключових перетворень у державі Гройсман назвав децентралізацію, початок масштабного ремонту доріг, відновлення енергетичного потенціалу та проведення системних змін в освіті, медицині та пенсійній сфері.

 • В Держенергоефективності закликали ЕСКО-компанії брати участь у тендерах на утеплення бюджетних установ через систему електронних публічних закупівель ProZorro. Як повідомив голова Держенергоефективності С.Савчук, спільними зусиллями Мінекономрозвитку, Держенергоефективності, ДП "ПРОЗОРРО" та експертами запроваджено спеціальний модуль для ЕСКО-закупівель. Савчук розповів, що переможцем ЕСКО-тендера стане не той, хто запропонує найнижчу ціну, а той, хто надасть найвищий показник ефективності енергосервісного договору (NPV). Цей показник визначає потенційну економію коштів на енергоспоживанні та грошову вигоду для бюджетної установи. Станом на 20 жовтня 2017 року вже оголошено понад 20 відкритих торгів з енергосервісу. Очікується, що цього року буде оголошено понад 100 тендерів.

 

 • Видобуток природного газу у вересні становив 1,6 млрд. куб.м. За даними Держкомстату, у січні-вересні цього року в Україні було видобуто 15 млрд. куб. м газу, що на 2,1% більше, ніж у 2016 р. За вересні видобуток склав 1,6 млрд. куб. м, що на 4,15% більше, ніж у вересні 2016 р. Дані подані без урахування тимчасово окупованих територій Автономної республіки Крим та частини зони АТО. Видобуток нафти у січні-вересні 2017 р. склав 1,133 млн. тонн, що на 7,5% менше проти минулого року.

 

 • На Житомирщині після 5-річного ремонту відкрили автомобільний міст. У с.Рижани Хорошевского району Житомирської області відкрито автомобільний міст над річкою Ірша, який є частиною автодороги територіального значення Т0603, що обгинає обласний центр з північного заходу. Як повідомила прес-служба Мінінфраструктури, міст був виведений з експлуатації ще в 2010 році, а його реконструкція була розпочата в 2012 році. Як заявив під час відкриття міністр інфраструктури В.Омелян, в поточному році в Україні буде відновлено близько 80 мостів.

 

 • Вінниця може отримати вживані швейцарські трамваї сучасного зразку. Міська влада Вінниці і керівництво швейцарської муніципальної транспортної компанії VBZ обговорюють спільний перспективний проект, який передбачатиме передачу Вінниці партії цюріхських трамваїв, які зараз використовуються компанією. Про це повідомляє Центр транспортних стратегій з посиланням на міського голову Вінниці С.Моргунова. "Згідно з планами виробництва і поточної потреби громадського транспорту Цюріха, VBZ буде здатна почати процес відправки вагонів з 2021 року", – заявив Моргунов. "До цього часу нашому КП "ВТК" також необхідно буде провести величезну підготовчу роботу: посилити і модернізувати силове електрообладнання, відпрацювати готовність рейкового господарства, скорегувати транспортну стратегію нашого міста", – додав він.

 

 • У Миколаєві розпочали опалювальний сезон. Таке рішення ухвалили на засіданні міського виконавчого комітету Миколаївської міської ради, повідомляє канал "112". У рішенні зазначено про необхідність підключити до тепла не тільки об'єкти соціальної сфери, а і житловий фонд всіх форм власності. В Одесі опалювальний сезон офіційно стартував у понеділок 23 жовтня.

 

23 жовтня, понеділок

 • Віялові відключення електрики не повторяться, – Укренерго. Як заявив в.о. директора ДП "НЕК "Укренерго" В.Ковальчук на Міжнародному енергетичному форумі "Тиждень Відкритої Енергетики" (Open Energy Week) у Києві, що магістральні мережі і теплові електростанції, а також ДП "НАЕК "Енергоатом" готові до опалювального сезону, однак проблема постачання вугілля спостерігається уже протягом 3 років. "Гарантовано не буде так, як було наприкінці 2014 року. Незапланованих відключень не буде. Для цього була проведена велика робота. Але це не означає, що ситуація нормальна", – додав керівник Укренерго.

 

 • Запаси вугілля в Україні найнижчі за останні роки. В.о. гендиректора НЕК "Укренерго" В.Ковальчук  заявив, що з кожним роком спостерігається зниження запасів вугілля відносно попереднього періоду станом на певну дату. "На сьогоднішній день запаси вугілля на складах наших електростанцій найнижчі на цю дату – я маю на увазі, за той період поки ми збираємо статистику взагалі", - підкреслив він.

 

 • Україна може відмовитися від антрациту до кінця 2018 р. Якщо обсяги видобутку газового вугілля будуть недостатніми в Україні, це не буде великою проблемою, так як існує конкурентний ринок з великою кількістю пропозицій, заявив в. о. директора НАК "Укренерго" В.Ковальчук. "Виходячи з тих планів, які зараз є у тепловій генерації, ми сподіваємося, що антрацит, починаючи з кінця наступного року, для потреб енергетичних компаній в Україні буде взагалі не потрібен, так як вони повністю забезпечать всі необхідні нам потужності на блоках, які працюють на газовому вугіллі ", – сказав він.

 

 • В Україні немає інвесторів, зацікавлених у будівництві LNG-терміналу, - Прокопів. В Україні на сьогодні немає інвесторів, готових вкласти кошти у будівництво LNG-терміналу для скрапленого газу, це заявив зам міністра енергетики і вугільної промисловості І.Прокопів в ефірі телеканалу "Україна". "Сьогодні не бачимо тих, хто б інвестував в Україні (в будівництво LNG-терміналу – ред.). Нафтогаз України відмовився, сказавши, що це не є для нього доцільним економічно, держава Україна також не готова надавати державні гарантії, тому що це сумнівний проект", – заявив Ігор Прокопів. За його словами, скраплений газ допоміг би Україні відмовитися від газу "з російським корінням".

 

 • Україна виконала план із закачування газу в ПСГ. За даними оператора газотранспортної системи компанії "Укртрансгаз", за станом на 21 жовтня Україна закачала в підземні сховища газу (ПСГ) 8,85 млрд. куб.м газу з початку сезону закачування (з 22 березня) і збільшила запаси до 16,95 млрд. куб. м. Зокрема, з початку жовтня Україна закачала в ПСГ 556,03 млн. куб. м. газу. Середньодобовий обсяг закачування газу в сховища в жовтні склав 27,75 млн. куб.м/добу. ПСГ заповнені на 54,7% (номінальна місткість – 30,95 млрд. куб.м). Як повідомлялося, згідно із затвердженим Кабміном плану заходів з підготовки до проходження наступного осінньо-зимового періоду, Україна до 1 листопада планує накопичити 17 млрд. куб.м газу в ПСГ.

 

 • ДТЕК купує 150 тис тонн газового вугілля в США. Найближчим часом ДТЕК здійснить поставку перших 150 тис. тонн вугілля марки "Г" з США для поповнення складів своїх ТЕС в рамках підготовки до опалювального сезону. Про це повідомляє прес-служба компанії. Прибуття в Україну першого балкера з 75 тис. тонн вугілля з США очікується на цьому тижні. Ресурс попрямує на Ладижинську і Запорізьку ТЕС. Як наголошується в повідомленні, поточний рівень видобутку марки Г в країні не може покрити зрослі потреби ТЕС у паливі, незважаючи на зростання виробництва на шахтах ДТЕК за підсумком 9 місяців на 10,5% – до 16,9 млн. тонн.

 

 • Київводоканал" купив у мешканця ОРДЛО хлорид натрію за завищеною ціною через систему "Прозорро". ПрАТ АК "Київводоканал" 10 жовтня через систему "Прозорро" уклало угоду з ТОВ "Укрхімстандарт" на постачання хлориду натрію на 995 тис. грн., повідомляють "Наші Гроші". Компанія замовила 11,7 тонн хімічної речовини по 85 грн. за кілограм. Хлорид натрію (NaCl) – це натрієва сіль соляної кислоти, у побуті відомий як поварена сіль. Роздрібна ціна в українських торгових мережах – 4-5 грн/кг. Нинішня закупівля була проведена без відкритих торгів. ТОВ "Укрхімстандарт" зареєстровано у 2015 році на мешканця окупованої терористами ОРДЛО Макіївки О.Золотарьова. Фірма була зареєстрована вже після окупації Донбасу у Києві по вул. Інститутська, 24/7 офіс 15, де також прописані ще десятки компаній. В оприлюдненому звіті про угоду "Київводоканал" не дав жодних докладних даних про придбаний хлорид натрію.

 

 • У Києві підключені до опалення 80% комунальних житлових будинків та 100% об'єктів соціальної сфери. Про це на брифінгу повідомив замголови КМДА П.Пантелєєв. "На сьогодні 80% житлових будинків підключено до опалення", – сказав він і додав, що серед будинків, в яких створені ОСББ, до опалення підключено близько 11% житлового фонду. Мер Києва Віталій Кличко підписав розпорядження про початок опалювального сезону з 16 жовтня.

 

 • У Львові відновили опалювальний сезон. Згідно з розпорядженням "Про відновлення подачі теплоносія для опалення", "Львівтеплоенерго" і "Залізничнетеплоенерго" почали відновлювати подачу опалення до житлових будинків, бюджетних установ та іншим споживачам. Опалювальний сезон у Львові стартував 10 жовтня, а в бюджетних установах міста – 3 жовтня, але 15 жовтня його призупинили через потепління.