Федерація роботодавців ЖКГ України
Приїжджайте до нас
м. Київ, вул. Михайла
Коцюбинського 1, оф. 603
Федерація роботодавців ЖКГ України
Напишіть нам
adamovfrugkh@gmail.com
Федерація роботодавців ЖКГ України
Зателефонуйте нам
044 209 03 93
Галузевий огляд новин

Події тижня 9-13 жовтня 2017

13 жовтня, п’ятниця

 • Підвищення пенсій після прийняття пенсійної реформи – не разова акція, а системне рішення, - Гройсман. "Нова пенсійна система дає можливість підвищити пенсії 9 млн. пенсіонерів. Але найголовніше - ця система не разова. Щороку, з 2019 року, буде індексація, яка буде залежати від цифр – розвитку економіки та показника інфляції," – заявив прем'єр-міністр В.Гройсман в ефірі "5 каналу".

 

 • Підвищення цін не пов'язано з підвищенням пенсій – для цього немає підстав, - Гройсман. Як заявив прем'єр міністр В.Гройсман в ефірі "5 каналу", ріст цін, який спостерігаємо сьогодні, спричинений об’єктивними факторами, серед яких – неврожай з деяких сегментів продовольства та зменшення поголів’я свиней через хвороби. "А причин росту цін (через збільшені пенсії – ред.) я не бачу", - сказав він і додав, що уряд наразі опрацьовує і регулярно анонсує рішення, які дозволять у майбутньому корегувати інфляційні коливання через зростання ринкової пропозиції, у тому числі на ринку агропродукції.

 

 • Німеччина надасть Києву допомогу на підвищення безпеки полігону ТВП у Підгірцях. Німеччина виділяє Києву 180 тис. євро для розробки техніко-економічного обґрунтування підвищення безпеки експлуатації полігону твердих побутових відходів №5 у Підгірцях. Мер столиці В.Кличко підкреслив на зустрічі з делегацією Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини, що "питання підвищення безпеки використання полігону в Підгірцях назріло вже давно, і потребує негайного вирішення, щоб не дійшло до ситуації, в якій в цьому році виявився Львів". Голова делегації держсекретар Німеччини Г.Адлер заявив, що Німеччина готова надати аналогічну допомогу й іншим містам України.

 

 • В уряді вимагають від Мінінфраструктури та Укравтодору невідкладно вирішити питання з порядком розпорядження коштами Державного дорожнього фонду. Про це після спілкування з представниками ОДА, в рамках огляду доріг у трьох областях України, заявив віце-прем’єр В.Кістіон. Він нагадав, що з 1 січня 2018 р. в Україні запрацює Державний дорожній фонд і дороги перейдуть в управління ОДА. "Щоб ми не опинилися у ситуації, коли у деяких областях взимку дороги будуть нерозчищеними і людям доведеться відчувати дискомфорт, Мінінфраструктури спільно з Укравтодором необхідно невідкладно посилити роботу з ОДА", - зауважив Кістіон. За його словами, питання хто ж буде розпорядником коштів Дорожнього фонду досі не вирішено.

 

 • Жінкам, які народили з 2004 по 2013 роки зарахують трудовий стаж за декретну відпустку. Про це під час брифінгу розповів міністр соцполітики А.Рева. "Жінки, які до 2004 року перебували у відпустці по декрету через пологі і народження дитини, їм зараховувався стаж. З 2004 по 2013 - не зараховувався, а з 2013 знов почав зараховуватись. Ми це питання вирішили внесенням змін і сказали, що період з 2004 по 2013 роки, для таких жінок зараховується трудовий стаж", - сказав він.

 

 • Пенсії держслужбовців в рамках пенсійної реформи не перераховувалися. Як повідомив міністр соцполітики А.Рева в ефірі телеканалу NewsOne, в рамках першого етапу пенсійної реформи пенсії державних службовців не перераховувалися. Він нагадав, що держслужбовці завжди отримували пенсію вище, ніж люди, яким пенсія розраховувалася на загальних підставах. Міністр підкреслив, що перерахунок пенсій стосувався тільки тих, хто отримував виплати відповідно до закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і що розмір пенсій тепер напряму залежить від розміру зарплати, яку вони отримували.

 

 • НКРЕКП знизила тарифи на тепло та гарячу воду для споживачів Київенерго. Як повідомила прес-служба НКРЕКП, Нацкомісія з регулювання енергетики та КП прийняла постанову, якою знизила тарифи на централізоване постачання гарячої води та централізоване опалення споживачам ПАТ "Київенерго". Відтепер за тепло жителі будинків з лічільнками будуть платити за розрахунку 1355,83 грн./Гкал (раніше – 1414,45), а жителі будинків без лічильників - 31,55 грн. за 1 кв. м на міс. протягом періоду надання послуги з централізованого опалення (раніше – 32,91). Тариф за гарячу воду при наявності рушникосульника складе 80,62 грн. за 1 куб. м (раніше – 84,45), а за відсутності рушникосушильника – 74,53 грн. за 1 куб.м (раніше – 78,08).

 

 • Заборгованість підприємств перед Нафтогазом за природний газ за тиждень зменшилась на 255 млн. грн. (0,9%) та складає 27,7 млрд. грн. Такі дані повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України". Борг підприємств ТКЕ та ТЕЦ за газ, використаний для виробництва тепла, становить 21,6 млрд. грн. (78% від загальної суми), борг ТЕЦ за газ, використаний у виробництві електроенергії – 3,3 млрд. грн. (12%), борг прямих промислових споживачів – 2,81 млрд. грн. (10%). Заборгованість ПАТ "Київенерго", за минулий тиждень зменшилась на 39 млн. грн. (1,1%). Сумарна заборгованість Київенерго складає 3,39 млрд. грн.

 

 • Опалювальний сезон у Сумах почнеться на наступному тижні. Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та НС ухвалила рішення розпочати опалювальний сезон у житловому фонді та загальноосвітніх навчальних закладах міста з вівторка, 17 жовтня, повідомила прес-служба Сумської міськради. Окрім прогнозу синоптиків члени комісії врахували те, що протягом трьох вихідних днів школи не працюватимуть.

 

12 жовтня, четвер

 • Данія може стати партнером України по Фонду енергоефективності, - Зубко. Віце-прем'єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко, коментуючи хід зустрічі з послом Данії Р.Мадсеном та керівником проекту Danida Business Finance Т.К.Хансен, повідомив що український уряд продовжує шукати й залучати міжнародних партнерів по Фонду енергоефективності. "Розраховуємо, що таким партнером стане Данія", - сказав він. Міністр повідомив, що Данія зацікавлена у реалізації в Україні муніципальних інфраструктурних проектів, зокрема у сферах водо-, теплопостачання, поводження з побутовими відходами та модернізації соціальних об’єктів. "Перспективним напрямком ми бачимо участь данських компаній у проектах Фонду з точки зору інжинірингу, у сферах енергоаудиту та енергосерсвісу, розробки технічних рішень, надання обладнання", - додав міністр.

 

 • Данія може заблокувати будівництво "Північного потоку-2". Найближчим часом датський парламент розгляне законопроект, який може завадити Російській Федерації прокладати ГТС через данські територіальні води. Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на EUObserver. До цього часу в країні враховувалися лише екологічні аспекти при розгляді заявки на побудову російської ГТС в данській акваторії. Але новий закон передбачає, що після його ухвалення Копенгаген буде зважати також на питання безпеки, зовнішньої політики, оборони, а також на політичні занепокоєння, перш ніж давати свою згоду. Як уряд, так и головні опозиційні партії виразили свою підтримку цьому законопроекту.

 

 • Підстав для підвищення цін на газ немає, на місцях не можна допустити росту цін на тепло і воду, - Гройсман. Прем'єр-міністр України В.Гройсман в ефірі телеканалу "112.ua" заявив: "Не бачу жодних підстав для зміни ціни газу. Важливо, щоб на місцях ніхто не допустив підвищення цін на тепло, гарячу воду. Зараз таких підстав немає". Голова уряду нагадав, що тарифна політика - це частина відповідальності місцевих органів влади. Він також запевнив, що проблем в питанні забезпечення субсидіями немає.

 

 • Кабмін переніс ухвалення рішення по затвердженню ціни на газ для населення на наступне засідання, повідомляє агенція "Інтерфакс-Україна". Кабінет міністрів повинен був затвердити ціну на природний газ для населення на засіданні в середу, прийнявши зміни до постанови №187 від 22 березня 2017 р. Відповідно до запропонованого Міненерговугілля нового розрахунку, ціна газу на період з 1 жовтня 2017 року по 1 квітня 2018 року становитиме 5223,06 грн без ПДВ, що всього на 5,6% більше поточної. Оскільки різниця між поточною та розрахованою ціною не перевищує 10% поточної, немає підстав для її перегляду на опалювальний сезон 2017-2018 рр. За розрахунками "Нафтогазу України", заснованими на старій формулі, ціна газу з жовтня має зрости орієнтовно на 19%.

 

 • Уряд очікує, що кількість субсидіантів цього року може зменшитися на 10% через зростання реальних доходів населення. Про це під час круглого столу сказав директор департаменту державної соцдопомоги Мінсоцполітики В.Музиченко. Він відмітив, ща раніше доходи громадян падали, а ціни на КП кілька разів різко піднімалися, а в цьому сезоні ціни залишаються незмінними, а реальний зріст доходів населення становить 35%. Тому, за його словами, в уряді очікують зменшення кількості субсидіантів на 10%.

 

 • Мінтопенерго підрахувало скільки вугілля потрібно тепловикам на наступний рік. Міністерство палива та енергетики опублікувало прогноз на 2018 рік, за яким потреба у вугіллі для забеспечення країни теплом складає 26,59 млн. т (21,65 млн. т - газових марок; 4,95 млн. т - антрациту). Найбільша частина (24,2 млн. т) потребуватимуть ТЕС: ті, які належать "Центренерго" - 4,3 млн. т, ДТЕКу - 18,8 млн. т і ще 1,1 млн. т потребуватиме "Донбасенерго". Також у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України передбачають, що за станом на 1 січня 2018 року на складах ТЕС і ТЕЦ має бути накопичено 2,7 млн. т вугілля.

 

 • Запаси антрациту на українських ТЕС скорочуються. Запаси дефіцитного антрацитового вугілля на складах українських теплоелектростанцій з 4 по 10 жовтня поточного року скоротилися на 1,7% – до 522,6 тис. т, повідомляє прес-служба Міненергетики та вугільної промисловості. Запаси вугілля газової марки скоротилися на 4,8% – до 700,6 тис. т з 735,6 тис. т. Загалом запаси твердого палива на складах ТЕС за тиждень скоротилися на 3,5% – до 1,22 млн. т.

 

 • Місцева влада повинна більше дослухатися до громадян при складанні дорожніх планів, - Гройсман. Прем’єр-міністр В.Гройсман під час інспекції дорожніх робіт на трассі "Київ – Знам'янка", звернув увагу на те, що проекти дорожніх робіт мають не тільки враховувати транспортні потреби регіонів, а й пропонувати комплексні рішення, направлені на зменшення незручностей для мешканців територій, де ведуться роботи. В цьому контексті Глава Уряду закликав представників органів місцевого самоврядування більш уважно й відповідально дослухатися до громадян під час формування дорожніх планів та виконання робіт. Доцільно також, на думку перм'єра, прискорити виконання робіт там, де для цього є всі можливості – аби вже до кінця року та до настання холодів здати в експлуатацію об’єкти.

 

 • Державтодор виконає всі заплновані дорожні роботи, - Новак. Голова Державної агенції автомобільних доріг С.Новак, що супроводжує прем'єра В.Гройсмана під час інспекції дорожніх робіт на трассі "Київ – Знам'янка", заявив, що його відомство виконає всі заплановані на поточний рік дорожні роботи. "Ми будемо працювати до останньої можливості, і виконаємо плани, які ставили на початку року, - сказав він.

 

 • Харківгаз провело обстеження та ремонти 2,5 тис. км газових мереж. Як повідомила прес-служба компанії, ПАТ "Харківгаз" провело приладове обстеження 2,5 тис. км. газопроводів та ремонти з ліквідацією витоків газу на 1 км. газових мереж. Роботи здійснювали більше 1 тис. фахівців компанії. Також перевірена робота 314 тис. приладів в домівках споживачів. Головний інженер Харківгазу В.Іванченко росказав, що в Харківській області необхідно замінити 5 км аварійних ділянок газопроводів. Він додав, що діючий тариф на розподіл газу, затверджений для ПАТ "Харківгаз", дозволяє виконати необхідні роботи лише на 60%.

 

11 жовтня, середа

 • Вступив в дію закон про пенсійну реформу. 11 жовтня, набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", який дає старт пенсійній реформі. Відтепер усі пенсії нараховуватимуться за єдиною формулою: розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс, де Сз – розмір середньої зарплати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії; Ікз – індивідуальний коефіцієнт зарплати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески); Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки 1 року страхового стажу. Також ліквідовано 15%-ве зменшення пенсійного забезпечення для працюючих пенсіонерів.

 

 • На підвищення пенсій у жовтні Пенсійний фонд додатково виділить 5 млрд. грн. Як повідомила прес-служба Пенсійного фонду з посиланням на голову правління фонду О.Зарудного, у жовтні цього року, щоб провести осучаснення пенсій, потрібно додатково 5 млрд грн. В Пенсійному фонді з початку року сформовано додатковий ресурс понад 26 млрд. грн, зокрема, завдяки додатковим надходженням мінімальної заробітної плати та її детінізації. За рахунок цих коштів буде забезпечено перерахунок пенсій для 9,7 млн. пенсіонерів. Також в повідомленні говориться, протягом доби після набуття законом про реформу чинності будуть надруковані виплатні додаткові відомості та передані на пошту і в банківські установи.

 

 • Мінекономрозвитку розпочало інтеграцію енергетичної системи України до європейської енергосистеми ENTSO-E, що дасть можливість експортувати українську атомну енергію. Як заявив перший віце-прем'єр, глава Мінекономрозвитку С.Кубів на своїй сторінці у Facebook, "енергетичний міст "Україна-ЄС" може стати першим проектом державно-приватного партнерства, що буде втілюватися відповідно до оновленого законодавства про ДПП". Міністр уточнив, що приблизна загальна вартість проекту – 243,5 млн. євро, тому планується, що реалізація проекту здійснюватиметься за кошти інвесторів. За рахунок податків і дивідендів місцевий бюджет зможе отримати 3,5 млн. євро, а державний – 2,9 млрд євро, впевнений він.

 

 • Місцева влада несе відповідальність як і за стан соціальних об’єктів так і за проекти їх будівництва, - Зубко. Як заявив віце-прем'єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКХ Г.Зубко на прес-конференції, органи місцевої влади, отримуючи більше повноважень та коштів в процесі децентралізації, мають нести відповідальність за стан об'єктів соціальної інфраструктури. Зубко також наголосив, що ця відповідальність стосується і тих проектів, які реалізовує місцева влада, зокрема щодо будівництва соціальних об'єктів.

 

 • Укравтодор і китайська компанія Xinjiang Communications Construction Group підписали 2 контракти на виконання дорожніх робіт в Україні на загальну суму $95,8 млн., повідомляє Урядовий портал. Один з контрактів передбачає виконання ремонтних робіт з покращення безпеки руху на автомобільній дорозі М-12 Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка (через м. Вінницю), км 291+240 – км 332+052, а другий - реконструкцію і капітальний ремонт автомобільної дороги М-03 Київ – Харків – Довжанський, км 210+000 – км 333+250 (окремими ділянками).

 

 • Укравтодор анонсував будівництво автобану Львів-Будапешт. "Ми провели переговори зі Світовим банком щодо можливості будівництва автобану Львів – Будапешт через КПП "Дийда", - повідомив міністр інфраструктури В.Омелян, коментуючи підписання контракту з китайською компанією щодо дорожніх робіт. За його словами, новий автобан поєднає українську дорогу М-06 з угорським автобаном Т-0,3 і скоротить шлях на відрізку Львів-Мукачево до 2х годин. У перспективі новий автобан поєднається із словацьким R-2, що забезпечить його зв'язок із системою швидкісних доріг Словаччини, Чехії та Німеччини.

 

 • Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує зростання реального ВВП України в 2017 році на 2% при споживчій інфляції на кінець року в розмірі 10%. Про це йдеться в жовтневій доповіді Фонду про перспективи розвитку світової економіки, передає УНІАН. Раніше, в своїх квітневих прогнозах, МВФ оприлюднив аналогічні показники очікуваного зростання ВВП України в поточному році і інфляції на кінець періоду. Прогноз для України на 2018 рік також залишився незмінним - з ростом ВВП на 3,2% при інфляції на кінець періоду в розмірі 7%. Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу, за прогнозами МВФ, складе 3,3% ВВП в 2017 і 3% ВВП в 2018 році. Показник безробіття Фонд очікує на рівні 9,5% і 9,3%, відповідно.

 

10 жовтня, вівторок

 • Україна за рішенням Стокгольмського арбітражу не платитиме Газпрому $40 млрд. штрафу. 10 жовтня Стокгольмський арбітражний суд завершив слухання щодо справи "Газпром" проти  "Нафтогазу України". Як повідомив комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Ю.Вітренко у Facebook, Україна відповідно до прийнятого окремого рішення, не платитиме Газпрому штрафи та пені через невиконання пункту контракту на постачання газу, згідно з яким мала щороку закуповувати визначений обсяг газу чи платити штраф. "Це остаточне (хоча і "окреме") рішення арбітражу", - говориться в повідомленні.

 

 • Кабмін змусять компенсувати "Нафтогазу" збитки від поставок газу населенню. Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив зобов'язання Кабінету міністрів виплатити компенсацію НАК "Нафтогаз України" за поставки газу населенню. Про це йдеться в рішенні суду від 3 жовтня 2017 року. Мова йде про зобов'язання Нафтогазу поставляти газ за фіксованою ціною, визначеною урядом - 6 879 грн./тис. куб. м. Свої вимоги "Нафтогаз" аргументував тим, що в законодавстві визначено право суб'єкта ринку газу, на якого покладено спецзобов'язання, на отримання компенсації. Законодавство також зобов'язує Кабмін визначати джерела такого фінансування та порядок визначення компенсації.

 

 • За останні три дні на Рівненській АЕС двічі відключався енергоблок. Як говориться в повідомленні компанії "Енергоатом", Рівненська атомна електростанція (РАЕС, Вараш, Рівненська область) вимушена була відключати на кілька годин енергоблок №3 (ВВЕР-1000) 7 жовтня (о 3:56) та 9 жовтня (о 00:01) через відключення турбогенератора ТГ-5. Згідно з повідомленням, радіаційний, протипожежний та екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався та перебуває у межах норм. Проводиться пошук і усунення причин цієї ситуації.

 

9 жовтня, понеділок

 • Президент підписав закон про пенсійну реформу. 8 жовтня президент П.Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", повідомила його прес-служба. Президент поздоровив пенсіонерів та підкреслив, що цей закон не разово підвищує пенсію "бо завжди пенсіонерам намагалися підвищити виплати перед виборами", а запроваджує ефективний механізм на постійній основі. Прем'єр В.Гройсман, коментуючи цю подію, назвав підписання законів по пенсійній реформі можливістю "чи не вперше за часів незалежності побудувати справедливу пенсійну систему" і подякував всім, хто зробив цю подію можливою.

 

 • Розробку нормативної бази по Фонду енергоефективності закінчать до кінця року. Про це під час міжнародного форуму SEF-2017 KYIV повідомив віце-прем'єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко. Наразі готується нормативна база, яка затвердить його статут, дозволить обрати наглядову раду, закріпить процедури. Віце-прем'єр наголосив, що під час реалізації проектів Фонду банки працюватимуть напряму із клієнтами. "Плануємо всю нормативно-правову базу щодо роботи Фонду закінчити до кінця року. Реально Фонд запрацює вже у наступному році", - додав Зубко.

 

 • В Україні у вересні рівень споживчої інфляції становив 16,4%. Такі дані надала Держслужба статистики. Протягом місяця (вересень до серпня 2017 року) ціни на споживчому ринку зросли на 2%, а з початку року – на 14,6%. Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої у вересні, порівняно з серпнем, зросли на 2%, алкогольні напої, тютюнові вироби – на 2,7%, одяг і взуття – на 8,9%. Вартість ЖКП зросла за місяць на 0,4%, а з початку року – на 8,8%. Як завжди в цьому сезоні помітно подорожчали яйця та подешевшали риба, фрукти, овочі й цукор.

 

 • В Україні зростає споживання електроенергії. За прогнозом Міненерговугілля у 2018 р. енергоспоживання в Україні зросте на 1,4% - до 151 млрд. кВт-год. Експорт електроенергії передбачений в обсязі 5,88 млрд. кВт-год, що на 3,7% нижче за прогнозований показник у 2017 р. Таке погіршення прогнозу пов'язане з очікувано меншими постачаннями до Молдови (до рівня 90 млн. кВт-год на місяць). Експорт до Польщі має збільшиться з 80 до 100 млн. кВт-год на місяць, а постачання до Європи з Бурштинського острова залишаться на рівні близько 300 млн. кВт-год на місяць. Імпорт електроенергії в 2018 році, як і поточного року, не намічається.

 

 • У Києві з 9 жовтня розпочався опалювальний сезон. Першочергово підключаються до опалення заклади соціальної сфери. Про це розповів замголови КМДА П.Пантелеєв під час брифінгу щодо підготовки до опалювального сезону. "З сьогоднішнього дня у Києві починається опалювальний сезон. Ми маємо розпорядження від 6 жовтня", - сказав він. За регламентом необхідно буде 4-5 днів для того, щоб підключити всі об’єкти. Після цього розпочнеться планове підключення житлових будинків.

 

 • Віялових відключень під час опалювального сезону не буде, - Міненерго. В Україні немає жодних підстав для віялових відключень чи "блекаутів" під час цьогорічного опалювального сезону, навіть якщо температура опуститься до -40⁰С. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості І.Насалик в інтерв’ю Укрінформу. "Я не бачу жодних передумов для того, щоб в Україні були віялові відключення чи "блекаути". Навпаки, ми маємо можливості для експорту електроенергії, а не тільки для забезпечення внутрішніх потреб населення і промисловості. Тому це не актуально",- сказав він.