Федерація роботодавців ЖКГ України
Приїжджайте до нас
м. Київ, вул. Михайла
Коцюбинського 1, оф. 603
Федерація роботодавців ЖКГ України
Напишіть нам
adamovfrugkh@gmail.com
Федерація роботодавців ЖКГ України
Зателефонуйте нам
044 209 03 93
Новини щотижня

Події тижня 2-6 жовтня 2017

6 жовтня, п’ятниця

 • Через 2-3 роки пенсійну систему знову потрібно буде реформувати, – експерт. Президент інвестгрупи "Універ" Т.Козак вважає, що ухвалена Верховною Радою пенсійна реформа не є остаточною. На круглому столі в Інституті ім.Горшеніна він заявив, що "через 2-3 роки ми знову повернемося до цього питання, знову потрібно буде реформувати солідарний рівень (пенсійного забезпечення – ред.) в зв'язку з тим, що дефіцит Пенсійного фонду нікуди не зник". Він нагадав, що зараз в працездатний вік входять народжені в 90х – 00х роках, коли спостерігалось значне зниження народжуваності, а виходять на пенсію народжені в 50х – 60х, коли навпаки спостерігався пік народжуваності. Козак вважає, що пенсія громадян із солідарного рівня істотно впаде, коефіцієнт заміщення складе близько 25% і буде падати далі. Для виправлення ситуації влада повинна розробити стимули для розвитку добровільної недержавної системи пенсійних накопичень (третій рівень пенсійної системи) і вводити загальнообов'язкове пенсійне страхування (другий рівень).

 

 • В Україні скоротилися запаси антрацитового вугілля. Прес-служба міністерства енергетики та вугільної промисловості України повідомила про скорочення запасів дефіцитного антрацитового вугілля. Так, запас антрацитового вугілля зменшився на 1,6% - до 537,7 тис. тонн. Запаси газової марки вугілля скоротилися на 4,3% - до 735,6 тис. тонн. У підсумку загальна сума скорочення запасів твердотільного палива на складах ТЕС дорівнює 3,2%, що дорівнює 1,267 млн. тонн.

 

 • Заборгованість підприємств перед Нафтогазом за природний газ за тиждень зменшилась на 141 млн. грн. (0,5%) та складає 28 млрд. грн. Такі дані повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України". Борг підприємств ТКЕ та ТЕЦ за газ, використаний для виробництва тепла, становить 21,8 млрд. грн. (78% від загальної суми), борг ТЕЦ за газ, використаний у виробництві електроенергії – 3,37 млрд. грн. (12%), борг прямих промислових споживачів – 2,8 млрд. грн. (10%). Заборгованість ПАТ "Київенерго", за минулий тиждень зменшилась на 22 млн. грн. (0,6%). Сумарна заборгованість Київенерго складає 3,43 млрд. грн.

 

 • "Укрпошта" звільнить недоброзичливих співробітників. В.о. директора ПАТ "Укрпошта" І.Смілянський в інтерв'ю агенції "Укрінформ" заявив, що компанія готує юридичну базу для звільнення працівників, які грубо поводяться з клієнтами. "Ми з юристами розробляємо нормативні документи, де готуємо визначення значення "хамство". Ми зацікавлені в залученні співробітників, які будуть посміхатися, а всіх, хто не посміхається і грубить – звільнимо", - заявив він.

 

 • Жителі аварійних і старих будинків Одеси будуть знову платити квартплату. Виконавчий комітет Одеської міськради скасував своє рішення від 24 березня 2011 року, яким звільнив жителів аварійних і старих будинків від квартплати. Дане рішення вступає в силу з 1 жовтня 2017 року. Коментуючи це рішення в інтерв'ю "Укрінформу" віце-мер Одеси А.Орловський заявив, що це правильне рішення. "Вони повинні платити обслуговуючим компаніям за надані послуги на загальних підставах. Рішення про скасування квартплати для них було популістським", - зазначив він.

 

5 жовтня, четвер

 • В Міненерго Польщі підтвердили факт імпорту вугілля з окупованого Донбасу. Як повідомляє агенція УНІАН, міністр енергетики Польщі К.Тхужевський підтвердив ввезення до його країни антрациту з окупованих частин Донбасу. "Було ввезено 11 тисяч тонн вугілля, або ж стільки, скільки за добу споживає один енергетичний блок" - сказав Тхужевський. Міністр енергетики України І.Насалик, що перебуває з візитом в Польщі, коментуючи це повідомлення назвав ситуацію дуже прикрою. "Ми купуємо антрацит у США і африканських країн, а Польща – з наших окупованих територій" - сказав він. Насалик вважає, що польська влада повинна відреагувати на цю ситуацію, адже походження вугілля легко перевірити за хімічними показниками конкретної партії. Як повідомили раніше польські ЗМІ, антрацит з окупованого Донбасу завдяки російським документам напівлегально потрапляє до Польщі.

 

 • Перерахунок пенсійних виплат в рамках пенсійної реформи буде проведено автоматично і займе 2-3 дні. Про це заявив голова Пенсійного фонду О.Зарудний в ході селекторної наради з питань впровадження закону про пенсійну реформу, прийнятий парламентом 3 жовтня. Він уточив, що необхідне програмне забезпечення розроблено і протестовано. Перерахунок торкнеться 9 млн. пенсіонерів. На виплату підвищенних пенсій передбачено 26 млрд. грн. Зарудний уточнив, що ті пенсіонери, які вже отримали пенсії в жовтні, отримають доплату.

 

 • Одеська міськрада ухвалила рішення припинити централізовану подачу гарячої води населенню. Таке рішення передбачено в програмі енергоефективності на 2017-2021 роки, затвердженої на сесії міськради. У рішенні наголошується, що існуюча система теплопостачання проектувалася, в основному, більше 50 років тому - "в період дешевих енергоресурсів". "В останні роки спостерігається значне зниження споживання гарячого водопостачання побутовими споживачами", - говориться у рішенні і пояснюється, що через борги КП "Теплопостачання м.Одеси" систематично відключає гаряче водопостачання влітку, а це призвело до масових встановлень населенням індивідуальних систем підігріву води. В даний час це КП здійснює поставку гарячої води в 2250 житлових будинків міста, абонентами підприємства є 404 453 людини.

 

 • У Вінниці для закладів соціальної сфери розпочався опалювальний сезон. КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго" з 9:00 4 жовтня розпочало подачу теплоносія до закладів соціальної сфери. Таке рішення було прийнято Вінницькою міськрадою у зв’язку з інформаційною довідкою від Вінницького обласного центру з гідрометеорології про середньодобову температуру повітря, що протягом трьох діб була нижче +8⁰С.

 

4 жовтня, середа

 • Центральна влада зробила все для забезпечення опалювального сезону і тепер відповідальність на місцевому самоврядуванні, - Гройсман. В ході засідання уряду прем'єр-міністр В.Гройсман заявив: "Сьогодні всю відповідальність за своєчасний початок опалювального сезону несуть місцеві органи влади. Ми як уряд створили достатні запаси газу в сховищах, у нас достатньо газу, у нас немає з ним проблем. Ціна газу залишається незмінною, тому немає підстав сьогодні говорити про збільшення тарифів на місцях. електричної енергії у нас виробляється достатньо. З боку уряду ніяких проблемних питань немає". Гройсман запевнив, що місцева влада вже відрапортувала про 100% готовність до опалювального сезону по всій країні. Це, за словами прем'єра, є хорошим показником чи не за всі роки незалежності.

 

 • Дефіцит коштів пенсійного фонду компенсують за рахунок держбюджету. Верховна Рада схвалила зміни до бюджетного кодексу у зв’язку з ухваленням пенсійної реформи та передала частину видатків пенсійного фонду на місцеві бюджети. За це рішення проголосували 255 депутатів. Відповідно до ухваленого закону, дефіцит коштів пенсійного фонду буде компенсований за рахунок державного бюджету, а тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, виплачуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

 

 • Для надходження нових інвестицій в розвиток енергосистеми України необхідно впровадити RAB-регулювання, - експерти. Україні вкрай важливо створити і впровадити методологію RAB-тарифів, оскільки без впровадження RAB-регулювання надходження нових інвестицій в енергосистему країни вкрай проблемне. Про це в рамках українського енергетичного форуму CIGRE говорили експерти енергоринку, йдеться у повідомленні "Українських новин". "Реальні витрати енергокомпаній не покриваються сьогодні, і енергетика розвалюється – теплова, атомна, гідро-, це все результат недофінансування", - прокоментував президент ГО "CIGRE-Україна" О.Светелік. На думку експерта, покрити витрати енергокомпаній і залучити інвестиції у галузь може впровадження RAB-тарифів. Радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України С.Чех, також вважає, що впровадження RAB-регулювання має стати однією з основних реформ в країні.

 

 • Прогнози Міненерго свідчать про можливе здорожчання електрики, - Вовк. Прогнозний баланс електроенергії Міністерства енергетики та вугільної промисловості України містить передумови для підвищення тарифів на електроенергію у наступному році. Основними факторами для підвищення є інфляція та підвищення заробітної плати. Про це у Facebook написав голова НКРЕКП Д.Вовк. "Останні кілька місяців були заяви різних урядовців щодо підстав для зниження чи непідвищення тарифів, або узагальнено "послуг ЖКП". Вчора отримали прогнозний баланс електроенергії на 2018 затверджений Міністерством енергетики. Він свідчить про протилежне", - написав Вовк. Зокрема, за даними НКРЕКП, основними факторами для підвищення є інфляція, знецінення гривні, підвищення заробітної плати, а також зростання частки теплової генерації на 1%. Раніше, в НКРЕКП заявили, що тарифи на електроенергію для населення в Україні на сьогодні є одними з найнижчих серед розвинених країн світу та Європи.

 

 • Укравтодор хоче допускати до ремонту і будівництва автодоріг виключно компанії з європейським досвідом. Як повідомила прес-служба Укравтодору, ця держагенція вирішила допускати до ремонту доріг лише компанії з досвідом роботи в країнах ЄС або Україні через участь в державних закупівлях компаній, які не мають техніки, кваліфікованих працівників і досвіду. Зокрема, до учасників тендерів САД мають висувати такі вимоги: необхідність документального підтвердження матеріально-технічного забезпечення, досвід не менше 5 років виконання аналогічних робіт в Україні або країнах ЄС, надання банківської гарантії в розмірі 3% від загального бюджету проекту, відсутність заборгованості зі сплати податків. В Укравтодорі підкреслили, що документ має рекомендаційний характер.

 

 • Київпастранс планує витратити майже півмільярда гривень на компостери для квитків. "Київпастранс" має намір витратити 460 млн. грн. на придбання валідаторів для громадського транспорту, з'ясували журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом". Зазначається, що очікувана вартість валідаторів значно завищена, а їхні технічні характеристики обмежили коло потенційних учасників торгів. Замголови КМДА Г.Пліс був вражений оголошеним тендером та заявив, що більше 300 млн. грн. воно коштувати не буде. Необхідність закупок зумовлена створенням системи єдиного електронного квитка. Як повідомляється у програмі, визначити переможця тендеру та підписати угоду планують в кінці жовтня. Система єдиного електронного квитка розробляється на базі КП "Київський метрополітен" і "Київпастранс". У столиці система має запрацювати з 2го кварталу 2018 р.

 

3 жовтня, вівторок

 • Верховна Рада ухвалила проект пенсійної реформи. Верховна Рада України в рамках розгляду запропонованої Урядом пенсійної реформи ухвалила проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій (№6614). За відповідне рішення проголосували 288 народних депутатів. Документ ухвалено у другому читанні та в цілому. За період між першим та другим читанням народні депутати запропонували понад 2 тис. поправок до документа, більшість з них були розглянуті під час засідань Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики.

 

 • Держбюджет України з початку року зведено з профіцитом у 38,5 млрд. грн. Як повідомила прес-служба Нацбанку України, у серпні держбюджет виконано із суттєвим профіцитом (11,5 млрд. грн.), що зумовило збільшення кумулятивного додатного сальдо до 38,5 млрд. грн. Доходи бюджету за цей період становили 527,6 млрд. грн., видатки - 489,8 млрд. грн. Профіцит зведеного бюджету виконано зі значним профіцитом - у 15,8 млрд. грн. у серпні та 68,6 млрд. грн. за січень-серпень 2017 року завдяки високим темпам зростання доходів. Доходи зведеного бюджету у січні-серпні сягнули 667,16 млрд. грн., а видатки зведеного бюджету – 598,29 млрд. грн.

 

 • Підстав для зростання комунальних тарифів немає, - Розенко. "Ціна на газ у нас зафіксована в проекті державного бюджету на 2018 рік. Вона залишилася на рівні цього року. Зараз немає ніяких підстав говорити про підвищення ціни на газ для населення. Так само немає підстав для зростання тарифів на житлово-комунальні послуги ", - сказав віце-прем'єр П.Розенко в ефірі радіо "Ера-FM". Він вважає, що місцеві органи влади повинні жорстко контролювати підприємства, що надають людям послуги, щоб вони не підвищували ціни на ЖК послуги. Розенко підкреслив, що в меморандумі з МВФ немає ніяких вимог щодо підвищення ціни на газ для населення в цьому опалювальному сезоні.

 

 • У бюджеті не вистачає 2 млрд., щоб розрахуватися за субсидії, а до кінця року ця цифра може зрости до 10 млрд. – Плачков. Голова наглядової ради ПАТ "Київенерго" І.Плачков в ефірі телеканалу ZIK заявив, що у бюджеті на виплату субсидій заклали 61,1 млрд. грн., але на сьогодні підписано актів вже на понад 63 млрд. "Ми уже маємо дефіцит у 2 мільярди. До кінця року передбачається, що ця сума становитиме аж 10 мільярдів", – сказав він і уточнив, що в результаті постраждають саме ті споживачі, які повністю оплачують ЖК послуги. "Кошти не надходять до компаній-теплопостачальників, відповідно вони не зможуть розрахуватись із "Нафтогазом", тож компанія зменшить тиск газу. Як наслідок – ті громадяни, що сплачують за комунальні послуги, просто не отримують тепло, яке купують", - пояснив він.

 

 • НАК "Нафтогаз України" розпочала перший етап відділення функції оператора газотранспортної системи. Про це повідомляє прес-служба НАК. "29 вересня НАК" Нафтогаз України ", якій належить 100% акцій ПАТ" Укртрансгаз ", погодила проведення внутрішньої реорганізації" Укртрансгазу "з метою створення в його структурі філії" Оператор ГТС України ", - йдеться в повідомленні. Згідно з інформацією прес-служби, реорганізація є практичним кроком до виділення функції оператора ГТС, що передбачено постановою КМУ від 01.07.2016 №496. Відзначається, що в цій філії "Укртрансгазу" будуть сконцентровані всі бізнес-процеси, активи і фахівці, необхідні для забезпечення транспортування природного газу по території країни. Після повного юридичного відділення від "Нафтогазу" цей підрозділ зможе пройти сертифікацію оператора ГТС відповідно до вимог Євросоюзу.

 

2 жовтня, понеділок

 • У 2018 році "комуналка" може подорожчати ще на 20%. Мінекономрозвитку опублікувало консенсус-прогноз на наступні 3 роки, де прогнозують підвищення плати за природній газ, гарячу воду, опалення та електроенергію. Нещодавно під головуванням Мінекономрозвитку відбулась дискусія з питань макроекономічного аналізу та прогнозування в сфері державного сектору, бізнесу та громадськості. За результатами дискусії Мінекономрозвитку опублікував черговий випуск "Україна: перспективи розвитку. Консенсус-прогноз" (вересень 2017). Згідно з цим документом, у найближчі роки підвищаться тарифи на природній газ (на 19%), а також гарячу воду, опалення та електроенергію (на 20%).

 

 • Через борги водоканалам можуть вимкнути електрику, - Насалик. Під час селекторної наради з питань підготовки до опалювального сезону міністр енергетики та вугільної промисловості І.Насалик пригрозив комунальним підприємствам з водопостачання та водовідведення обмеженнями енергопостачання через їхні багатомільярдні борги за електроенергію. "Ще 10-12 днів, і я буду давати команду про те, що хто не матиме розрахунків і підписаних договорів про реструктуризацію, ми будемо відключати спочатку адміністративні приміщення водоканалів, після чого будемо обмежувати поставки електроенергії на ті підприємства, які не розрахувалися", - заявив він. Міністр повідомив, що від початку року заборгованість комунальників зросла на 0,7 млрд. грн. і становить 5,6 млрд. грн.

 

 • Тепловики уклали лише 827 з 2,2 тис. договорів з Нафтогазом на постачання газу. Як повідомив під час селекторної наради з питань підготовки до опалювального сезону повідомив віце-прем'єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко, "НАК "Нафтогаз України" з теплопостачальними підприємствами має укласти 2 169 договорів на постачання природного газу. З 1 680 договорів, що надійшли до Нафтогазу, станом на 27.09.2017 підписано лише 827 договорів. " Ця робота має бути підсилена", - підкреслив він. Віце-прем'єр повідомив, що найкращі показники розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий у 2017 році газ у Черкаській, Полтавській, Дніпропетровській, Чернівецькій, Одеській, Рівненській областях, де рівень розрахунків - від 76 до 92%. На дуже низькому рівні – Тернопільська (33%), Донецька (51%), Волинська, Кіровоградська області і місто Київ (59%).

 

 • В Україні оснащені лічильниками тепла вже 75% будинків, - Зубко. Про це під час селекторної наради з питань підготовки до опалювального сезону повідомив віце-прем'єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко. За його словами в Києві рівень встановлення загальнобудинкових лічильників тепла становить 93%, а на Тернопільщині - 14%, в середньому по країні – 75%.