Федерація роботодавців ЖКГ України
Приїжджайте до нас
м. Київ, вул. Михайла
Коцюбинського 1, оф. 603
Федерація роботодавців ЖКГ України
Напишіть нам
adamovfrugkh@gmail.com
Федерація роботодавців ЖКГ України
Зателефонуйте нам
044 209 03 93
Тижневий огляд новин

Події тижня 25-29 вересня 2017

29 вересня, п’ятниця

 • До кінця року проїзд у маршрутках Києва та передмісті подорожчає удвічі. Як розповів член Асоціації перевізників Києва Ю.Артеменко, за найбільш сприятливих розкладів, ціна проїзду становитиме приблизно 8-9 грн. "Вже зараз економічно виправданим є тариф у 12 грн.", - говорить Артеменко. Подорожчання проїзду маршрутники пов'язують з низкою факторів: подорожчанням запчастин, ціни на які прив'язані до валюти, цінами на пально-мастильні матеріали та зростанням зарплат водіїв.

 

 • Жителі Калинівки, які покинули домівки через пожежі на військовому складі, повернулися додому. За оперативною інформацією про надзвичайну ситуацію у Вінницькій області, 28 вересня 2017 всі евакуйовані повернулися додому, крім 48 хворих, які були евакуйовані з ЦРЛ Калинівського району. Всього за час НС були евакуйовані близько 30 тис. людей. На даний момент газо- та електропостачання всіх населених пунктів проводиться у нормальному режимі. Укрзалізниця відновила рух поїздів у Вінницькій області.

 

 • Центренерго збільшило чистий дохід майже у 1,5 рази. Як розповів керівник Фонду держмайна В.Трубаров, за час управління Фондом державним пакетом акцій ПАТ "Центренерго" товариство збільшило чистий дохід від реалізації продукції більше, ніж у 1,5 рази, а чистий фінансовий результат – у 17,5 рази. Він уточнив, що Центренерго привело свою фінансову звітність до міжнародних стандартів. "Станом на кінець 2015 року баланс товариства становив близько 6,5 млрд., на кінець 2016 року - 8,5 млрд., а на кінець червня 2017 року понад 10 млрд. грн.",- зазначив Трубаров.

 

 • Заборгованість підприємств перед Нафтогазом за природний газ за тиждень зменшилась на 622 млн. грн. (2,8%) та складає 22 млрд. грн. Такі дані повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України". Борг підприємств ТКЕ та ТЕЦ за газ, використаний для виробництва тепла, становить 22 млрд. грн. (78% від загальної суми), борг ТЕЦ за газ, використаний у виробництві електроенергії – 3,37 млрд. грн. (12%), борг прямих промислових споживачів – 2,8 млрд. грн. (10%). Заборгованість ПАТ "Київенерго", за минулий тиждень зменшилась на 25 млн. грн. (0,7%). Сумарна заборгованість Київенерго складає 3,45 млрд. грн.

 

 • Укрпошта встановить платіжні термінали у відділеннях. Про це компанія повідомила на своїй сторінці в Facebook. Всього компанія планує встановити 50 терміналів для здійснення платежів і вже анонсувала майбутню закупівлю. Крім того, Укрпошта в пілотному форматі запустила послугу оплати доставки відправлення одержувачем і додала можливість для відправника сплатити пересилку поштового переказу.

 

28 вересня, четвер

 • Енергоатом з Турбоатомом та Westinghouse Electric Sweden AB започаткували 5-річний проект модернізації діючих в Україні атомних блоків. ДЕК "Енергоатом" спільно з ПАТ "Турбоатом" та компанією WestinghouseElectric Sweden AB започатковують п’ятирічний проект підвищення ефективності та виробничої потужності діючих енергоблоків українських атомних станцій. Проектні документи підписані сьогодні в Харкові у присутності прем'єр-міністра В.Гройсмана. Сумарна вартість проекту – 5,5 млрд. грн. Передбачається створення 15 тис. нових робочих місць.

 

 • За рік Україна піднялась на 4 пункти у Глобальному індексі конкурентоспроможності Давоського світового економічного форуму. Як повідомив міністр Кабінету міністрів О.Саєнко, підняття в рейтингу Україна отримала в тому числі і завдяки позитивним змінам в системі державного управління. Зокрема, урядові процедури перестали бути однією з топ-5 проблем для бізнесу, за прозорістю підготовки урядових рішень Україна піднялась з 99 до 65 місця, а робота державних інституцій оцінена на 12 позицій вище за останні 2 роки. Посилання: The Global Competitiveness Report of World Economic Forum.

 

 • АМКУ підозрює нафтотрейдерів у змові при підвищенні цін на нафтопродукти у вересні. Як повідомила прес-служба Антимонопольного комітету, "синхронність підвищення роздрібних цін на світлі нафтопродукти протягом вересня 2017 року може свідчити про наявність в діях учасників ринку антиконкурентних узгоджених дій". В ході розслідування АМКУ направило запити в ГФС, МЕРТ, Міненерговугілля, учасникам ринку з найвищими цінами.

 

 • Гройсман пообіцяв забезпечити Україну власним газом до 2020 року. "Фактично зараз у нас є завдання стати абсолютно незалежними - і по електроенергії, і по газу. Він поки для України дорожчий, але до 2020 року ми плануємо, що повністю будемо, як країна, забезпечувати себе газом", заявив прем'єр В.Гройсман під час візиту до Харкова. Прем'єр відзначив внесок харківських машинобудівників з ПАТ "Турбоатом" в побудову енергонезалежності країни.

 

 • Правління Укрзалізниці можуть заарештувати, - Омелян. Міністр інфраструктури В.Омелян в інтерв'ю агенції "РБК Україна" заявив, що деяких членів правління Укрзалізниці можуть заарештувати. "Я не виключаю, що окремі потенційні члени правління швидше будуть заарештовані, ніж затверджені в якості членів нового правління УЗ", - сказав він. Омелян зазначив, що новий склад правління Укрзалізниці майже узгоджений і найближчим часом буде представлений Кабміну.

 

 • Уряд виділив 100 млн. грн. з резервного фонду держбюджету на подолання наслідків пожежі на військовому складі в Калинівці. Відповідне рішення Кабмін прийняв на своєму засіданні. "Ми виділяємо сьогодні  100 млн. грн. на ліквідацію наслідків, а далі будемо дивитися по потребах", - сказав прем'єр-міністр В.Гройсман, коментуючи це рішення.

 

 • Кошти на субсидії за грудень будуть виділені вже з бюджету 2018 р. – Марченко. Як повідомив зам міністра фінансів С.Марченко, на виплату субсидій на ЖК послуги в цьому році буде виділено 62 млрд. грн. "Звичайно (цих коштів – ред.)не вистачає. Не вистачає тільки на останні місяці року. Як правило, останні місяці року виконуються вже в наступному році", – пояснив він. В 2018 р. на субсидії передбачено 55 млрд. грн. з держбюджету та ще 7 млрд. – з місцевих бюджетів, додав Марченко.

 

 • Уряд не запроваджуватиме додаткових обмежень або критеріїв для скорочення кількості одержувачів субсидій, – Розенко. "Ніяких штучних обмежень кількості одержувачів субсидій уряд не допустить. Ми не вводимо ніяких додаткових обмежень або критеріїв і не хочемо у когось відібрати субсидію або зменшити її розмір", - заявив віце-прем'єр-міністр П.Розенко. За його словами, зменшення кількості субсідіантів може статися лише природним шляхом - внаслідок зростання доходів громадян. Розенко нагадав, що оформлення субсидії на наступний опалювальний період буде відбуватися автоматично.

 

27 вересня, середа

 • Уряд пообіцяв не підвищувати ціну на газ в цьому році. "На даний момент в Україні ми не бачимо об’єктивних підстав для підвищення вартості газу для населення", – заявив віце-прем’єр В.Кістіон, коментуючи вимоги, озвучені Міжнародним валютним фондом. "Зобов’язання, які ми взяли перед МВФ, будуть виконані", - підкреслив він. Раніше обіцянки не підвищувати ціну на газ висловлювали прем'єр-міністр В.Гройсман та замміністра енергетики та вугільної промисловості І.Прокопів.

 

 • Фонд соцстрахування на випадок безробіття збільшив видатки на компенсації роботодавцям у своєму бюджеті за 2017 рік. Кабмін затвердив постанову "Про внесення змін до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на 2017 рік", якою на 21,4 млн. грн. збільшено видатки на компенсації єдиного внеску роботодавцям при створенні нових робочих місць та на 12,2 млн. грн. – на компенсації за працевлаштування безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

 

 • Уряд виділив 560 млн. грн. на погашення заборгованості по зарплатам медичним працівникам та надання меддопомоги хворим на ниркову недостатність та діабет. 27 вересня на своєму засіданні Кабмін ухвалив розпорядження, яким виділив 559,2 млн. грн. для виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров'я (81,7 млн.) та надання належної меддопомоги хворим на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу та хворим на цукровий та нецукровий діабет. За даними обладміністрацій та КМДА, брак коштів для виплат зарплат в комунальних медзакладах на кінець 2017 р. складе 2,7 млрд. грн.

 

 • В 2018 р. курс гривні не впаде до закладеного в бюджеті рівня в 29,3 грн. за долар, - Гройсман. Як заявив прем'єр-міністр В.Гройсман в інтерв'ю "Укрінформу", закладений у проекті державного бюджету на 2018 р. курс долара на рівні 29,3 грн. є технічною цифрою й насправді навряд чи відбудеться таке падіння національної валюти. "Це суто технічна цифра, такі розрахунки нам надав Національний банк України. Але я наразі не бачу об’єктивних підстав, щоб на кінець наступного року долар так зріс", – сказав він.

 

 • Укрнафті подовжили одразу 9 ліцензій на видобуток нафти і газу. Державна служба геології та надр надала ПАТ "Укрнафта" подовжила дозволи на видобуток на 9 родовищах у Сумській та Львівській областях на 20 років. На дані родовища припадає 20% обсягу видобутку нафти і 16% газу Укрнафти, уточнюється у повідомленні прес-служби компанії. Укрнафта розраховує на продовження терміну дії ще 27 дозволів, які закінчуються у наступному році.

 

26 вересня, вівторок

 • Нафтогаз збільшив ціну на газ для промисловості на 3% до 9016,8 за 1 тис. куб.м. За даними прес-служби НАК "Нафтогаз України", ціна природного газу з ПДВ для промислових споживачів та інших суб'єктів при використанні від 50 тис. куб. м газу на місяць у разі передоплати ціна становитиме 8164,8 грн., а при оплаті в період споживання або після – 9016,8 грн. Такі ціни діятимуть з 1 жовтня 2017 року і до кінця місяця.

 

 • Опалювальний сезон може стартувати раніше, аніж планувалося, – Зубко. В інтерв'. "5 каналу" віце-прем'єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко відзначив, що за метеопрогнозами з 27 вересня в Україні очікується зниження температури, тому не виключено, що опалювальний сезон стартує раніше, аніж планувалося. Він нагадав, що минулого року він почався 5 жовтня і закінчився 15 квітня. Віце-прем'єр заявив, що стан технічної готовності країни до опалювального сезону складає – 97,6%.

 

 • В Києві обрали нового голову ради корпорації "Укрелектротранс". Ним став генеральний директор КП "Київпастранс" Д.Левченко. Урочисте призначення на нову посаду відбулося у межах ХХХІІІ звітно-виборної конференції, повідомляє прес-служба КМДА.

 

 • З початку року Нафтогаз збільшив закупівлю газу на 29%. За даними прес-служби НАК "Нафтогаз України", у січні-серпні 2017 р. компанія збільшила закупівлю газу як по імпорту, так і в ПАТ "Укргазвидобування" на 29% (до 15,6 млрд. куб. м) відповідно до аналогічного періоду минулого року. Частка імпорту серед усього закупленого склала 41%, а вітчизняного – 59%. Як повідомлялося, обсяг газу в підземних сховищах України станом на 23 вересня збільшився до 16,05 млрд. куб. м.

 

 • Україна скоротила споживання вугілля майже на 12%. За даними Держкомстата, в серпні 2017 р. Україна скоротила споживання кам'яного вугілля порівняно з аналогічним періодом 2016 р. на 11,7% - до 3,93 мільйона тонн. В той же час, у порівняні з липнем цього року споживання вугілля в серпні зросло на 9,2%.

 

25 вересня, понеділок

 • До середини жовтня Укртрансгаз планує закачати у сховища майже 17 млрд. кубів газу. У повідомленні Укрінформу з посиланням на прес-службу УТГ зазначено, що ПАТ "Укртрансгаз" станом на 23 вересня накопичив 16,05 млрд. куб. м газу у сховищах (на 15% більше, ніж у 2016 році). "Закачування газу продовжується в режимі 56 млн. куб. м на добу. При такому темпі Україні вдасться накопичити до середини жовтня близько 17 млрд. кубів блакитного палива", - йдеться у повідомленні. Минулого року опалювальний сезон розпочався із запасами в 14,7 млрд. куб.м газу.

 

 • Гроші на ремонт доріг в рамках "митного експерименту" надходять не у повному обсязі. Як повідомив в.о. керівника Укравтодору С.Новак в інтерв’ю "Економічній правді", без урахування проектів міжнародних фінансових організацій на утримання, погашення боргів і будівництво доріг заплановано близько 26-27 млрд. грн. "Близько 16 млрд. грн. з цієї суми - гроші, які Мінфін запланував за рахунок митного експерименту. І це наразі реальна проблема, тому що надходження з митного експерименту не надходять за таким графіком, як очікувалося", - заявив Новак. Він підкреслив, що розпорядниками цих коштів виступають ОДА.

 

 • У 2018 році видатки на соціальну допомогу зростуть більше ніж на 5 млрд. грн. Проектом Держбюджету передбачена загальна сума на соціальні допомоги, пільги і субсидії у розмірі 122,7 млрд. грн. проти 117,6 млрд. грн. у цьому році. Зокрема, 55,1 млрд. грн. будуть спрямовані на адресні субсидії на оплату ЖКП, 2,7 млрд. грн. - на надання пільг та субсидій на придбання твердого палива і скрапленого газу. Планується, що соціальні стандарти зростатимуть швидше за інфляцію. Кабмін зареєстрував у парламенті проект бюджету 15 вересня.