Федерація роботодавців ЖКГ України
Приїжджайте до нас
м. Київ, вул. Михайла
Коцюбинського 1, оф. 603
Федерація роботодавців ЖКГ України
Напишіть нам
adamovfrugkh@gmail.com
Федерація роботодавців ЖКГ України
Зателефонуйте нам
044 209 03 93
Огляд новин тижня

Події тижня 18 - 22 вересня 2017

22 вересня, п’ятниця

 • Кабінет міністрів України зменшив норми споживання газу. Уряд прийняв рішення про зміни норм споживання газу для тих користувачів, у кого не встановлені лічильники. Тепер для власників газових плит і централізованого гарячого водопостачання норма складе 3,3 куб. м газу на людину в місяць (раніше – 4,4 куб. м). Для тих, у кого немає ні гарячої води, ні газового нагрівача, норма знижена до 5,4 куб. м в місяць (було – 7,1 куб. м). Жителям квартир з газовими колонками встановили норму 10,5 куб. м в місяць на людину (було – 14 куб. м).

 

 • Перерахунок пенсій буде проведено з 1 жовтня, навіть якщо парламент схвалить пенсійну реформу в середині жовтня – Розенко. "Ми обіцяли, що з 1 жовтня відбудеться осучаснення пенсій. І я хочу сказати, що навіть якщо Верховна Рада прийме це рішення в середині жовтня, ми проведемо осучаснення з 1 жовтня, у нас є всі можливості зробити перерахунок таким чином", - зазначив віце-прем’єр-міністр П.Розенко у коментарі телеканалу "112 Україна".

 

 • У 2018 році видатки держбюджету на дорожню інфраструктуру збільшаться на 11,8 млрд. грн. до 44 млрд. грн. Як заявив прем'єр України В.Гройсман під час "Години запитань до уряду", з 1 січня розпочне роботу Дорожній фонд, який дозволить збільшити фінансування робіт. "Нам треба пришвидшувати темпи капітального ремонту", - підкреслив голова уряду. Він нагадав, що уряд передбачив 4 млрд. грн. на капітальний ремонт дороги Львів – Тернопіль – Хмельницький – Вінниця – Умань – Одеса – Миколаїв – Херсон, а також 2 млрд. грн. – на відновлення дороги Київ – Харків – Довжанський.

 

 • Уряд зацікавлений в нарощуванні видобутку українського вугілля за умов повної безпеки праці шахтарів – Гройсман. Про це заявив прем’єр-міністр України В.Гройсман під час "Години запитань до Уряду" у Верховній Раді. "Ми вважаємо, що є потреба провести дискусії в Парламенті, визначити, скільки коштів потрібно, якими будуть пріоритети. Я точно можу сказати – ми зацікавлені в збільшенні добування українського вугілля. Імпортоване вугілля порушує нам баланс міжнародної торгівлі. Але умова – безпека шахтарів. І тут я готовий до пошуку правильних рішень в стінах парламенту", - сказав він.

 

 • Україна повернулася до економічного зростання – Данилюк. Про це заявив міністр фінансів О.Данилюк під час представлення проекту держбюджету 2018 у Верховній Раді. Сукупне зростання ВВП за 3 роки збільшиться на більш ніж 11%. Також зменшується інфляція з 9,1% до 5%, підкреслив міністр.

 

 • Україна з початку року вже імпортувала 7 млрд. 797 млн. куб. м природного газу на загальну суму $1 млрд. 776,2 млн., повідомляє дані Держслужба статистики. Середня ціна імпортованого газу в липні-2017 склала $208,2 за 1 тис. куб. м, $216,6 – у червні, $212,6 – у травні, $209,6 – у квітні, $234,7 – у березні 2016, $252,5 – у лютому і $ 244,6 – у січні. Найбільше газу імпортовано з Швейцарії, Німеччини, Франції та Польщі. Імпорт газу з РФ в 2017 року не здійснюється.

 

 • Заборгованість підприємств перед Нафтогазом за природний газ за тиждень зменшилась на 421 млн. грн. (1,4%) та складає 28,8 млрд. грн. Такі дані повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України". Борг підприємств ТКЕ та ТЕЦ за газ, використаний для виробництва тепла, становить 22,6 млрд. грн. (78% від загальної суми), борг ТЕЦ за газ, використаний у виробництві електроенергії – 3,4 млрд. грн. (12%), борг прямих промислових споживачів – 2,8 млрд. грн. (10%). Заборгованість ПАТ "Київенерго", за минулий тиждень зменшилась на 12 млн. грн. (0,3%). Сумарна заборгованість Київенерго складає 3,5 млрд. грн.

 

 • СБУ затримала посадовця на хабарі за проведення водопостачання. Правоохоронці встановили, що посадовець спільно з підлеглим інженером систематично вимагали гроші з власників приватних будинків у курортному селі Фонтанка за підключення до центральної системи водопостачання. Співробітники спецслужби затримали обох зловмисників під час отримання частини хабара у розмірі 27,5 тис. грн. Відкрито кримінальне провадження.

 

21 вересня, четвер

 • Монополія Нафтогазу має бути ліквідована – це єдина позиція уряду України та Європейського енергетичного співтовариства – Кістіон. Віце-прем’єр В. Кістіон в коментарі виданню "Обозреватель" повідомив, що найближчим часом на засідання уряду буде винесена постанова "Деякі питання діяльності на ринку природного газу", яка веде до завершення процесу анбандлінгу – розділення транспортування і зберігання, видобуток і продаж газу – у тому варіанті, який погоджений із Секретаріатом енергетичного співтовариства. "Ринок природного газу повноцінно зможе запрацювати тоді, коли буде ліквідована монополія НАК "Нафтогазу", - заявив він.

 

 • Наглядова рада Нафтогазу буде якісно оновлена. Наглядова рада НАК "Нафтогаз" найближчим часом буде оновлена з тим, щоб якісно завершити реформу корпоративного управління компанії й вирішити нагальні питання, які довгий час залишаються відкритими. Про це в коментарі "Укрінформу" заявив віце-прем’єр В. Кістіон. "У діалозі з нашими міжнародними партнерами буде сформовано якісно нову незалежну Наглядову раду Нафтогазу", - зазначив Кістіон. Раніше останні незалежні члени наглядової ради Нафтогазу П. Ворвік та М. Річардс повідомили компанію про свою відставку. Це рішення вони пов’язують зі згортанням реформ з боку уряду.

 

 • Укрзалізниця показала автоматизовану систему розподілу вагонів. ПАТ "Укрзалізниця" провела презентацію в столичному філіалі "Центру транспортної логістики", де показала як працює автоматизована система розподілу порожніх вантажних вагонів-зерновозів. В.о. голови правління Укрзалізниці Є. Кравцов повідомив, що з початку вересня вже здійснено більше 21 тис відправлень зерновозів за допомогою цієї системи. Розробники системи відзначили, що вагони між клієнтами розподіляються пропорційно, відповідно до замовлень.

 

20 вересня, середа

 • Штучне затягування роботи Верховної Ради в питанні ухвалення пенсійної реформи – це злочин проти народу  – Гройсман. "Ми дуже близько до того, аби ухвалити пенсійну реформу. Більшість готова підтримати цю реформу. Я за те, аби ухвалити реформу вже цього тижня, - сказав прем'єр-міністр В. Гройсман на засіданні уряду. - Наразі є інформація, що йде штучне затягування роботи парламенту, аби не ухвалювати пенсійну реформу. Штучне затягування - це злочин по відношенню до українських пенсіонерів, які роками чекають підвищення пенсій".

 

 • Насалик доручив терміново розслідувати причини невиконання Нафтогазом плану дій з передачі активів до Магістральних газопроводів. На засіданні комісії з розслідування причин невиконання Національною акціонерною компанією НАК "Нафтогаз України" плану дій з передачі активів, матеріально-технічних та інших ресурсів до ПАТ "Магістральні газопроводи України", голова цієї комісії міністр енергетики І. Насалик зауважив, що з боку Міненерговугілля всі необхідні дії виконані: перелік активів, матеріально-технічних цінностей та інших ресурсів погоджено з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та затверджено урядом. А Нафтогаз в обхід цього рішення вніс зміни до зазначеного переліку. Насалик доручив у 10-денний термін розслідувати причини таких дій Нафтогазу.

 

 • Укртрансгаз закачав в газосховища перші обсяги природного газу для зберігання в режимі "митний склад" розміром близько 3 млн. куб. м. Як повідомила прес-служба Укртрансгазу, ця операція відповідає замовленню провідних міжнародних трейдерів Trafigura Sarl (Швейцарія), ТОВ "Trafigura Україна" та MND (Чехія). Очікується, що у вересні Укртрансгаз закачає до "митного складу" близько 50 млн. куб.м природного газу. "Митний склад" відкритий з 13 червня 2017 р.

 

 • Укравтодор співпрацюватиме з Белавтодором у площині будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг в Україні. Як повідомляється на сторінці Укравтодору у Фейсбук, нещодавно керівники Укравтодору зустрілися із гендиректором ХК "Белавтодор" Ю.Масюком. На зустрічі обговорили питання подальшої співпраці із білоруською компанією у площині будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг в Україні.

 

 • Кияни заборгували майже 1 млрд. грн. за електроенергію. Головними боржниками залишаються підприємства життєзабезпечення міста комунальної форми власності, державний бюджет і населення. Як повідомила прес-служба ВАТ "Київенерго", заборгованість міста Києва за електроенергію станом на 1 вересня 2017 р. становить 980,9 млн. грн. Найбільшим боржником з ЖК-підприємств є КП "Київський метрополітен" – 168,6 млн. грн. Заборгованість держбюджету з компенсації пільг та субсидій становить 92,9 млн. грн. Борг населення Києва на 1 вересня склав 365,3 тис. грн.

 

 • Цьогоріч "Закарпатгаз" спрямує понад 3 млн. грн. на встановлення лічильників. До кінця поточного року компанія планує оснастити такими приладами близько 1,7 тис. побутових споживачів. Як повідомила прес-служба компанії, з початку року компанія вже встановила понад 1,4 тис. індивідуальних приладів обліку газу.

 

 • У серпні максимальна ціна газу на українському ринку склала 11,5 тис. грн./тис. куб. м з ПДВ, без урахування тарифів на транспортування. Про це повідомила прес-служба НКРЕКП, посилаючись на проведений комісією моніторинг.

 

 • Найбільше підвищення пенсії отримають ті, хто вийшов на заслужений відпочинок до 2008 року. Про такі наслідки прийняття пенсійної реформи повідомив замміністра соцполітики М.Шамбір в ефірі "Українського радіо". За його словами всі, хто вийшов на пенсію в дев'яностих і в двохтисячних аж до 2008 року, отримають суттєве збільшення пенсій. Надбавка торкнеться і тих пенсіонерів, яким пенсії призначалися з 2008 по 2017 роки, однак у меншому розмірі, адже показники, за якими розраховувалися їх пенсії, були більш наближені до сучасних, - зауважив замміністра.

 

19 вересня, вівторок

 • Європі прогнозують найлютішу зиму за останні 100 років. Метеорологи прогнозують в 2017-18 роках одну з найсуворіших зим за останні 100 років, при цьому найсильніші і найдовші холоди очікують жителів Європи. Як повідомило видання KP.ua з посиланням на зарубіжні метеорологічні дослідження, зараз спостерігається зниження сонячної активності, яке може призвести до початку нового малого льодовикового періоду. За інформацією Exacta Weather в Ірландії перший сніг і заморозки прогнозують вже в жовтні. В Європі буде дуже сніжно, а в ряді країн температура опуститься до -30°С. У свою чергу український народний синоптик В.Деркач прогнозує, що найхолодніші дні в нашій країні настануть вже після 1 січня 2018 року.

 

 • "Нафтогаз" списав понад 385 млн. грн. боргів підприємствам ТКЕ. Як повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз-України", напередодні початку нового опалювального сезону компанія вживає активних заходів для врегулювання заборгованості підприємств теплоенергетики. Станом на 13 вересня 2017 року НАК розглянула звернення 65 підприємств ПЕК і прийняла рішення про списання більш 385 млн. грн. заборгованості. Крім того, "Нафтогаз" вирішив реструктуризувати борги на суму близько 680 млн. гривень, а також списати заборгованість за умови повного виконання договору реструктуризації на суму близько 325 млн. грн.

 

 • Реальна зарплата в Україні зросла в усіх регіонах в середньому на 19,7%. Мінрегіон оприлюднив результати моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів за січень-червень 2017 р. Найменше зростаннв зареєстроване у Донецькій області – 10,0%, а найбільше - у Закарпатській та Тернопільській областях – на 31,1%. Обсяги заборгованості з виплати зарплат скоротились у 17 регіонах, а у 11 регіонах – зменшились показники рівня безробіття населення. Детальніше ознайомитися з моніторингом можна ТУТ

 

 • На столичній ТЕЦ-6 встановили тепловий утилізатор, який дозволить Київенерго зекономити до 50 млн. грн. Як повідомила прес-служба компанії, це інноваційне обладнання дозволить отримувати додаткову енергію у розмірі 10% без спалювання газу, а також знизити викиди шкідливих речовин в атмосферу. Починаючи з 2012 р. ВАТ "Київенерго" інвестувало в генеруючі потужності більше 1 млрд.грн.

 

 • Знання законодавства складатиме не більше 20% оцінки кандидата на нові посади в міністерствах – Саєнко. Як заявив міністр Кабміну О.Саєнко під час ефіру на Громадському телебаченні, раніше знання законодавства, порядків та інструкцій було основною вимогою до держслужбовця. Це давало перевагу чиновнику, який вже працює в системі. "Зараз ми зменшили вагу цих вимог: тепер оцінюємо аналітичне мислення, здатність до стратегічного планування, управління змінами, лідерські якості, комунікаційні навички. Ми розробили кейси, подібні до тих, що використовують для оцінки компетенцій приватні компанії та провідні бізнес школи", - розповів він.

 

18 вересня, понеділок

 • Делегація України взяла участь у 61-й сесії Генеральної Конференції МАГАТЕ. 18 вересня, відкрилась 61-ї сесія Генконференції МАГАТЕ у Відні. В перший же день міністр енергетики та вугільної промисловості І.Насалик, який очолює делегацію провів зустріч із заступником Департаменту енергетики Єврокомісії Т.Герассімосом, під час якої обговорили питання ядерної безпеки на АЕС, незалежності органу регулювання ядерної безпеки, впровадження заходів з модернізації безпеки за результатами стрес-тестів ЄС в Україні, стійкість електромережі тощо. Заплановані зустрічі з Головою Комісії ядерного регулювання США К.Свиницьки, міністром енергетики Казахстану К.Базумбаєвим та з гендиректором Австралійського бюро гарантій та нерозповсюдження Р.Флойдом з метою обговорення низки питань співробітництва в атомно-промисловому комплексі.

 

 • У наступному році ресурс Фонду енергоефективності складе 1,2 млрд. грн. У 2018 році, згідно з проектом держбюджету, до Фонду буде направлено 400 млн. грн. Ще 800 млн. грн. протягом року Фонд зможе залучити від міжнародних донорів. 400 млн. грн. з Фонду буде спрямовано на "теплі" кредити, які дають можливість отримати від 20 до 40% безповоротних коштів на утеплення помешкання, встановлення лічильників чи заміну газових котлів на більш енергоефективні.

 

 • У 2018 році заплановане зростання мінімальної пенсії на 124 грн. – до 1497 грн. Такі дані вказані у пояснювальній записці до законопроекту "Про державний бюджет України на 2018 рік", який Кабмін подав на розгляд парламенту 15 вересня. Прогнозні показники видатків на пенсійне забезпечення обраховані з урахуванням індексу інфляції, прогнозного обсягу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 1373 грн., з 1 липня – 1435 грн., з 1 грудня – 1497 грн. При цьому, на Пенсійний фонд України планується виділити наступного року з держбюджету 141,3 млрд. грн.

 

 • У наступному році мінімальна зарплата зросте до 3723 грн. до 3723 гривень або на 16,3%. Такі дані закладені до законопроекту "Про державний бюджет України на 2018 рік", який Кабмін подав на розгляд парламенту 15 вересня. Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць складе з 1 січня 2018 року – 1 700 грн., з 1 липня – 1 777 грн., з 1 грудня – 1 853 грн. Законопроект також передбачає зростання прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років: з 1 січня 2018 року – 1 492 грн., з 1 липня – 1 559 грн., з 1 грудня – 1 626 грн. Для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2018 року – 1 860 грн., з 1 липня – 1 944 грн., з 1 грудня – 2 027 грн. Для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2018 року – 1 373 грн., з 1 липня – 1 435 грн., з 1 грудня – 1 497 грн. Рівень інфляції встановлений на рівні 7%.

 

 • Укрзалізниця закупить німецькі списані вагони для приміського сполучення. "Ми зараз ведемо переговори з Німеччиною, і сподіваємося, що нам вдасться отримати якийсь вживаний рухомий склад, аби ми хоч якось стабілізували ринок пасажирських перевезень", - заявив міністр інфраструктури В.Омелян під час зустрічі з журналістами. Він зауважив, що навіть списаний німецький рухомий склад знаходиться у кращому стані, ніж відремонтований український. Омелян наголосив на відсутності виробництва приміських поїздів в Україні.

 

 • В Україні щорічно вивозиться 10 млн. т побутових відходів, якими можна було б замістити 700 млн. куб.м газу щорічно. Як повідомив голова Держенергоефективності С.Савчук у ході зустрічі з головою представництва японської компанії "Марубені Корпорейшн" А.Тецуо, в Україні щорічно вивозиться 10 млн. т побутових відходів, якими, за умови використання в енергетиці, можна було б замістити 700 млн. куб. м газу щорічно. Савчук презентував фінансову модель з переробки 350 тис. т відходів у рік з повним використанням їх енергетичного потенціалу. Обсяг необхідних інвестицій становитиме близько 41 млн. євро, а окупність проекту - від 5,5 років.