Федерація роботодавців ЖКГ України
Приїжджайте до нас
м. Київ, вул. Михайла
Коцюбинського 1, оф. 603
Федерація роботодавців ЖКГ України
Напишіть нам
adamovfrugkh@gmail.com
Федерація роботодавців ЖКГ України
Зателефонуйте нам
044 209 03 93
Галузеві події за тиждень

Події тижня 9-15 вересня 2017

15 вересня, п’ятниця

 • Уряд направив до парламенту проект Держбюджету-2018. На сьогоднішньому засіданні уряд підтримав розроблений Мінфіном проект Державного бюджету на 2018р. та направив документ на розгляд  до Верховної ради. Як зазначив міністр фінансів О.Данилюк, у бюджет-2018 закладені кошти для фінансування всіх основних реформ. Заплановані показники: ВВП – зростання на 3% (до 77,9 млрд. грн.), інфляція - 7%, дефіцит бюджету - 2,4%,зростання доходів – 15% (до 1,03 трлн. грн.) Планується, що уряд не підніматиме податків, а доходи збільшаться за рахунок економічного зростання.

 

 • ЄС запропонував програму підтримки Фонду ЕЕ на 5 років, - Зубко. Європейський Союз запропонував програму підтримки Фонду енергоефективності до 2022 р. Про це заявив віце-прем’єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко за результатами зустрічі з віце-президентом Євркомісії М.Шефчовичем. Раніше ЄС підтвердив готовність надати Фонду енергоефективності 100 млн. євро.

 

 • Німецькі інвестори зацікавлені в українських енергоефективних проектах. Експерти проекту GIZ "Реформи з енергоефективності в Україні", а також німецького банку "KfW" аналізують можливі шляхи фінансування проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні. Як повідомляє Укрінформ, про це йшлося під час зустрічі голови Держенергоефективності С.Савчука з директором проекту GIZ К.Хагенедер, економістом в сфері енергетики П.Судінгом та представником Бюро KfW в Україні С.Горбачовим. Зокрема, експерти зацікавилися можливістю реалізації проектів на засадах державно-приватного партнерства, випуску "зелених" облігацій, надання дешевих кредитних коштів тощо.

 

 • Порошенко заявив про енергетичну незалежність України від РФ. "Забезпечена енергетична незалежність нашої держави. В 2016 році ми лише вчилися жити без російського газу, а сьогодні ми довели всьому світові, що ми здатні прожити (без російського газу, - ред.). І газ перестав бути політичним зашморгом і почав бути звичайним товаром", - заявив президент згідно повідомленню прес-служби. Як повідомлялося, раніше П.Порошенко наголошував, що в листопаді виповниться 2 роки, як Україна не купує газ у Росії.

 

 • Схвалено рішення про монетизацію субсидій на рівні ТКЕ, - Зубко. Як повідомив віце-прем’єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко на своїй сторінці Facebook, урядовий комітет ухвалив глобальне рішення щодо монетизації субсидій на рівні теплопостачальних підприємств. За його словами, це - основа для подальшої монетизації субсидій українським родинам, реформування ринків газу, тепла і системи соціальної допомоги населенню.

 

 • Уряд розпочав роботу над імплементацією Закону "Про ринок електричної енергії". Як повідомив  віце-прем’єр-міністр В.Кістіон, на першому засіданні Координаційного центру із забезпечення запровадження нового ринку електроенергії затверджено персональний склад Центру та регламент роботи. Головою Центру призначено самого В.Кістіона, співголовою - першого замголови комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки О.Домбровського. Заступниками голови Центру стали голова НКРЕКП Д.Вовк та міністр енергетики та вугільної промисловості І.Насалик.

 

 • Заборгованість підприємств перед Нафтогазом за природний газ за тиждень збільшилась на 303 млн. грн. (1%) та складає 29,2 млрд. грн. Такі дані повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України". Заборгованість ПАТ "Київенерго", за минулий тиждень збільшилась на 147 млн. грн. (4,4%). Сумарна заборгованість Київенерго складає 3,49 млн. грн.

 

 • В КМДА планують повернути активи та майно Київенерго. Як заявив мер Києва В.Клічко на засіданні Київради, пріоритетом столичної влади є повернення активів і майна, що були передані в управління "Київенерго", адже ще в 2015 році уряд включив пакет акцій "Київенерго" 25%+1 до переліку об'єктів держвласності, які підлягають приватизації. Як повідомлялося, у серпні цього року компанія Ornex, яка належить корпорації СКМ Р.Ахметова,  придбала на аукціоні держпакет акцій компанії "Київенерго" у розмірі 25%.

 

14 вересня, четвер

 • ЄС продовжив санкції проти РФ ще на півроку. Рада ЄС офіційно продовжила санкції проти фізичних осіб та компаній, причетних до порушення територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України до 15 березня 2018 р., повідомляє сайт Ради ЄС. Санкційні заходи складаються з заморожування активів і заборон на поїздки. У повідомленні уточнюється, що список був переглянутий, і Рада ЄС видалила чотирьох померлих осіб зі списку осіб. На сьогодні обмежувальні заходи застосовуються до 149 осіб і 38 організацій.

 

 • Україна може отримати транш МВФ обсягом $2 млрд. до кінця 2017р. за умови ухвалення пенсійної реформи. Про це розповів на прес-конференції замголови Нацбанку України О.Чурій. "При умові виконання цих умов: пенсійна реформа, проведення приватизації, антикорупційні ініціативи, в України є всі шанси отримати до кінця цього року 2 млрд. доларів, які в нас сьогодні стоять у прогнозі", - сказав О.Чурій. Він також розповів, що найближчим часом очікується візит місії МВФ до України, хоча точні дати її прибуття ще невідомі.

 

 • Україні не варто розраховувати на американське вугілля – експерт. Офіційному Києву не слід розраховувати на довгострокові контракти з США у сфері поставок вугілля, вважає європейський економічний оглядач Я.Пападоніс в коментарі "ГолосUA". За його словами, найближчим часом вартість американського палива виросте щонайменше на 20% через зниження попиту на енергоносії в Південно-Східній Азії. Виходом з цієї можливої ситуації Я.Пападоніс назвав укладення відповідних договорів між нашою країною і Великобританією. "Британський вугілля якісніше і дешевше американського", - сказав він.

 

 • В АМКУ наполягають на необхідності зміни схеми розрахунку ціни на газ, взявши за основу його вартість на Заході. Про це йдеться в повідомленні прес-служби АМКУ. У відомстві висловили невдоволення рішенням "Нафтогазу" встановити свою ціну на природний газ для тепловиробників без узгодження з Кабміном, у зв'язку з чим АМКУ звернувся до глави уряду В.Гройсмана з низкою пропозицій щодо зміни в газове законодавство. Крім того, АМКУ запропонував надати можливість компаніям купувати газ в інших постачальників, крім "Нафтогазу".

 

 • НКРЕКП затвердила порядок формування тарифів для водопостачання за принципом RAB-регулювання. Таке рішення прийнято на засіданні комісії. За новою формулою суб’єкти, що надають послуги з водопостачання та водовідведення, оцінюють вартість активів і розробляють довгострокову інвестиційну програму. На основі оцінки активів підприємству дозволяється включити в тариф норму прибутковості - регуляторну норму доходу. Розмір доходу на регуляторні бази старих і нових активів за новою формулою буде розраховуватися на кожен рік регуляторного періоду. Такий період становить не менше 3 років для першого регуляторного періоду і не менше 5 років для всіх інших випадків. Отриманий прибуток буде направлятися на фінансування довгострокової інвестиційної програми, погашення заборгованостей і оплату податку на прибуток. Крім того, з формули розрахунку тарифу на централізоване водопостачання був прибраний цільовий коефіцієнт технологічних втрат і невраховані витрати води.

 

 • "Укренерго" підходить до опалювального сезону з критично низьким запасом вугілля. На сторінці Facebook НЕК "Укренерго" з посиланням на заяву глави компанії В.Ковальчука повідомляється, що компанія технічно готова до проходження опалювального сезону, проте має критично низькі запаси вугілля. "Вже 3й рік поспіль спостерігається дефіцит вугілля в силу тих чи інших обставин. На жаль, в цьому році у нас знову спостерігаються постійні критично низькі запаси вугілля перед початком опалювального сезону", - заявив він. Водночас голова компанії зазначив, що за 3 роки учасники енергосистеми вже напрацювали значний досвід, і не очікують істотних проблем.

 

 • В Україні створять асоціацію із захисту споживачів компослуг. Асоціація споживачів енергетики і комунальних послуг буде відстоювати довгострокові інтереси споживачів в таких напрямках: ціна, якість, надійність, безпека, екологічність. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив колишній член НКРЕК А.Герус. За його словами, асоціація об'єднає 1 млн. побутових споживачів та 1 тис. підприємств і підприємців, які представляють різні галузі і складають понад 30% ВВП України.

 

 • "Укрзалізниця" втрачає від корупції 10-15 млрд. грн. на рік, - Омелян. Міністр інфраструктури В.Омелян оцінює щорічні втрати від корупції в ПАТ "Укрзалізниця" мінімум в 10-15 млрд. грн. згідно повідомленню на його сторінці в Facebook. Таким чином міністр прокоментував затримання напередодні першого заступника департаменту аудиту і контролю Укрзалізниці В.Джакели за спробу "продати" посаду в одній з регіональних залізниць. Як повідомлялося, В.Джакелі був затриманий оперативниками СБУ в середу в момент отримання  хабара в $70 тис. Відкрито кримінальне провадження.

 

13 вересня, середа

 • Кабмін схвалив фінплан ДП "Укрзалізниця", який не містить норм про збільшення тарифів на пасажирські перевезення. Рішення прийнято під час засідання Уряду 13 вересня. Коментуючи це рішення, прем’єр В.Гройсман підкреслив, що тарифна політика має бути максимально прозорою та зрозумілою. За його словами, Укрзалізниця потребує масштабного оновлення, але цей процес має відбуватися одночасно із знищенням всіх корупційних схем, які роками існували на підприємстві, а також у повній координації в питаннях тарифоутворення на вантажні перевезення.

 

 • Рішення про запровадження монетизації субсидій на рівні надавачів послуг буде прийнято урядом восени, Кістіон. Як повідомив віце-прем’єр В.Кістіон в інтерв’ю ІА "Інтерфакс-Україна" проект відповідної постанови Уряду знаходиться на фінальній стадії доопрацювання. Монетизація пільг і субсидій проводитиметься у два етапи: спочатку на рівні виконавців комунальних послуг, потім - на рівні споживача. За словами прем'єра, монетизація житлових субсидій на рівні надавачів комунальних послуг сприятиме входженню на ринок постачання газу населенню нових компаній, що у свою чергу дасть поштовх до розвитку вільного ринку газу.

 

 • В Міненерго затвердили новий статут НЕК "Укренерго", яким передбачається створення незалежної наглядової ради підприємства. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив голова НЕК В.Ковальчук. "Новий статут ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" тільки що підписав міністр енергетики Ігор Насалик. Незалежній наглядовій раді бути", - написав Ковальчук.

 

 • СБУ оголосила в розшук колишнього мера Києва Л.Черновецького. Ім'я екс-градоначальника з'явилося в переліку розшукуваних осіб на сайті МВС. На сайті вказано, що Черновецький належить до числа осіб, які переховуються від органів прокуратури. Колишнього мера Києва підозрюють у зловживанні владою або службовим становищем. Дата його зникнення - 24 липень 2017 р. Місце зникнення не вказано. Черновецький займав посаду Київського міського голови з 20 квітня 2006 р. по 12 серпня 2012 р., а посаду глави КМДА з 20 квітня 2006 р. по 16 листопада 2010 р.

 

12 вересня, вівторок

 • Наступного року українські шахти можуть залишитися без держпідтримки. У проекті дербюджету на 2018 р. не передбачено дотацій на шахти. Про це заявив міністр фінансів О.Данилюк в інтерв'ю одному з інформагентств. "Дотації на шахти не передбачені в проекті бюджету на 2018 рік", - сказав він. За словами співзасновника Фонду енергетичних стратегій Д.Маруніч, це призведе до зростання вартості вугілля з 2 тис. до 2,6 тис. грн. за тонну. Зараз у деяких шахт собівартість видобутку вугілля вище і їх доводиться дотувати з держбюджету. З 2014 р. в коаліційній угоді є пункт, яким і передбачено припинення виплати дотацій з бюджету, проте у попередні роки депутати не могли проголосувати за це, нагадав експерт. Подорожчання вугілля може призвести до зростання цін на електроенергію на 5%, - резюмує він.

 

 • Формула "Роттердам+" буде скасована після реформи енергоринку, - Вовк. Це відбудеться через 2 роки, після чого НКРЕКП повністю втратить повноваження по затвердженню цін на електроенергію. Про це йдеться у заяві голови НКРЕКП Д.Вовка в ефірі телеканалу "112-Україна". "Вона буде скасована, однозначно. Із впровадженням ринку електроенергії, який був проголосований Верховною Радою. Це відбудеться через 2 роки рівно, після того комісія повністю втратить повноваження по затвердженню цін на електричну енергію", - заявив Вовк. Він підкреслив, що формула оптимальна на перехідному етапі реформування галузі, приймалася абсолютно законно і була узгоджена з усіма органами влади.

 

 • Фонд соцстрахування схвалив проект свого бюджету на 2018 р. На засіданні правління Фонду соціального захисту України розглянуто та схвалено бездефіцитний проект бюджету на 2018 р. Планується провести перерахунок щомісячних страхових виплат з 1 березня на 20% та підвищити розмір виплат тим, хто отримує менше, ніж розмір мінімальної заробітної плати. Також у проекті бюджету Фонду враховано питання оптимізації чисельності працівників на 35% та скорочення адміністративно-господарських видатків установи.

 

11 вересня, понеділок

 • Нафтогаз і Газпром не домовилися про ціну на газ для України. НАК "Нафтогаз України" і російський ПАТ "Газпром" не досягли потрібного прогресу за формулою ціни на газ і отримають остаточні рішення вже у Стокгольмському арбітражі. Про це в ефірі "5 каналу" повідомив голова Нафтогазу А.Коболєв. "На вимогу трибуналу ми провели переговори з Газпромом за контрактом на купівлю-продаж газу. Я б сказав акуратно: ми не досягли того прогресу, на який розраховував трибунал", - сказав він. Як повідомлялося, Нафтогаз України і Газпром 31 травня 2017 р. одержали рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом на поставку газу. Трибунал задовольнив вимогу Нафтогазу про перегляд ціни у контракті на поставку газу з Газпромом з урахуванням ринкових умов, а також скасував вимоги Газпрому до НАК за принципом "бери або плати" і повністю скасував заборону на реекспорт Україною газу.

 

 • "Газпром" надіслав збільшену до 315 млн. куб. м заявку на транспортування газу в Європу. За останні 7 днів добова заявка на транзит російського газу територією України зросла на 47 млн. куб. м. Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України". "Нафтогаз-України" готова забезпечити виконання збільшених заявок в повному обсязі, хоча такі значні коливання обсягів транзиту не передбачені умовами контракту між Нафтогазом та Газпромом, говориться в повідомленні. Збільшення заявки Газпрому пов’язане з зупинкою на плановий ремонт газопроводу Північний потік. Максимальна пропускна здатність української ГТС в напрямку Європи становить більше 400 млн. куб. м на добу.

 

 • Уряд виділив на підготовку до опалювального сезону 2017-2018 рр. 9 млрд. грн., що складає рекорд для України за роки незалежності. Про це повідомив прем'єр-міністр В.Гройсман. "Завдяки реформі фінансової децентралізації та підтримки місцевого самоврядування в цьому році виділено рекордні 9 млрд. грн. (в минулому році це було 7,2 млрд. грн.) на підготовку країни до опалювального сезону. Кошти на місця ми вже передали", - сказав він.

 

 • Литва інвестуватиме у будівництво доріг на Миколаївщині. Литовська компанія "KAUNO TILTAI" зацікавилася будівництвом доріг у Миколаївській області, повідомляє прес-служба Миколаївської ОДА. "11 вересня в облдержадміністрації відбулася робоча зустріч з представниками найбільшої компанії сектору будівництва транспортної інфраструктури в Балтійських країнах "KAUNO TILTAI", яка зацікавлена у будівництві доріг у Миколаївській області", - йдеться у повідомленні. За словами гендиректора KAUNO TILTAI А.Русявічюса, Миколаївщина може стати першою областю України, де литовці відновлюватимуть дороги.

 

 • За рік в Україні ліквідували 40% стихійних звалищ. З початку роботи інтерактивної Екокарти звалищ (ecomapa.gov.ua), яку Мінприроди запустило в вересні 2016, надійшло понад 1500 повідомлень про виявлені місця скупчення відходів. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів О.Семерак. Він зазначив, що більшість повідомлень стосувалася стихійних звалищ. "Дуже важливо, що громада підтримала цей сервіс і стала на захист навколишнього середовища", - зазначив міністр і повідомив, що тільки за цей рік під контролем міністерства органи місцевого самоврядування ліквідували близько 40% таких звалищ.

 

 • Укрпошта зможе зекономити 500-800 грн. на тисячі куб.м газу в разі отримання ліцензії на транспортування газу для власних потреб. Про це заявив експерт з питань енергетики В.Землянський в коментарі виданню "ГолосUA". "Економія можлива в тому випадку якщо "поштарі" стануть закупати енергоносій не у Нафтогазу, а у незалежних постачальників, які пропонують газ дешевше, ніж НАК", - підкреслив Землянський. Експерт уточнив, що в разі отримання ліцензії Укрпошта зможе почати займатися цією діяльністю не раніше, ніж закінчиться опалювальний сезон.

 

10 вересня, неділя

 • На українських ТЕС знизилися запаси вугілля. Запаси вугілля на складах ТЕС з 4 по 11 вересня зменшилися на 7,89%, (127,3 тис. тонн) до 1,49 млн. тонн. Про це свідчать статистичні дані Міністерства енергетики та вугільної промисловості. За тиждень на складах ТЕС запаси вугілля антрацитових марок зменшилися на 2,5% (14,4 тис. тонн) до 551,4 тис. тонн, газової групи - на 10,8% (112,9 тис. тонн) до 935,9 тис. тонн. Запаси вугілля на складах теплоелектроцентралей (ТЕЦ) за тиждень зменшилися на 3,5% (10,3 тис. тонн) до 286,6 тис. тонн. Зокрема, запаси вугілля антрацитових марок на ТЕЦ зменшилися на 2,8% (5,3 тис. тонн) до 183,7 тис. тонн, газової групи - на 4,6% (5 тис. тонн) до 102, 9 тис. тонн.