Федерація роботодавців ЖКГ України
Приїжджайте до нас
м. Київ, вул. Михайла
Коцюбинського 1, оф. 603
Федерація роботодавців ЖКГ України
Напишіть нам
adamovfrugkh@gmail.com
Федерація роботодавців ЖКГ України
Зателефонуйте нам
044 209 03 93
Новини осіннього тижня

Події тижня 3 - 8 вересня 2017

8 вересня, п’ятниця

·  Зубко оголосив про початок реформування Мінрегіону. Як повідомив віце-прем'єра міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко на своїй сторінці у Facebook, в рамках реформи відбудеться зміна структури та створення нових підрозділів - директоратів політики, які будуть відповідати за одну або кілька сфер. Для підсилення фахової спроможності міністерства - залучення та утримання кращих працівників — втричі збільшується рівень заробітної плати. Вже наступного тижня будуть оголошені конкурси на 70 посад в нові директорати: Директорат регіонального розвитку, Директорат проектів регіонального та місцевого розвитку, Директорат з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою, Директорат енергоефективності, Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції, – говориться у повідомленні.

 

·   Заборгованість підприємств перед Нафтогазом за природний газ за тиждень зменшилась на 117 млн. грн. (0,4%) та складає 28,9 млрд. грн. Такі дані повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України". Борг підприємств ТКЕ та ТЕЦ за газ, використаний для виробництва тепла, становить близько 79% від загальної суми, борг ТЕЦ за газ, використаний у виробництві електроенергії - близько 11%, борг прямих промислових споживачів – 10%. Заборгованість ПАТ "Київенерго", за минулий тиждень зменшилась на 6 млн. грн. (0,2%). Сумарна заборгованість Київенерго складає 3,34 млрд. грн.

 

·  Укразалізниця випустила власні акції. Як повідомив в.о. голови правління компанії Є.Кравцов в п’ятницю, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку зареєструвала випуск акцій ПАТ "Укрзалізниця". "Сьогодні забираємо сертифікат про випуск акцій ПАТ Укрзалізниця. Починається новий етап реформ компанії", - зазначив він. 100% акцій Укразалізниці знаходяться в держвласності. Компанія почала свою діяльність як акціонерне товариство 1 грудня 2015 року.

 

7 вересня, четвер

·  У 2019 Україна повинна змінити систему транзиту газу в Європу - Порошенко. Президент України Петро Порошенко в своєму зверненні до Верховної Ради заявив, що після завершення контракту з "Газпромом" в 2019 році, повинна змінитися організація транзиту природного газу через територію України. "Наша задача – за допомогою Євросоюзу домогтися революційного зміни в організації транзиту. А саме - щоб російський газ європейці купували не на західному, а на східному кордоні України. А Україна якісні транзитні послуги надавала не Росії, а Євросоюзу", - підкреслив він. За його словами, українська сторона очікує рішення Стокгольмського арбітражу за позовом НАК "Нафтогаз" до російського "Газпрому" з питань транзиту. Також президент позитивно відзначив той факт, що в листопаді 2017 року виповниться два роки, як Україна не купує газ в Росії.

 

· Міністр фінансів вніс на розгляд уряду проект Держбюджету на 2018 рік. Міністр фінансів України О.Данилюк, вчора на своїй сторінці у Facebook повідомив, що вніс на розгляд уряду проект Державного бюджету на 2018 рік. За його словами, як і передбачалося резолюцією, дефіцит бюджету зменшився до 2,4%, а доходи загального фонду перший раз перевищили трильйон гривень та досягли 1,03 трлн. грн. О.Данилюк запевнив, що проект бюджету є реалістичним, збалансованим, ефективним та розрахований на перспективу.

 

·  Комітет ВР схвалив пенсійну реформу. Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення схвалив законопроект №6614 щодо пенсійної реформи до 2-го читання у парламенті. За це рішення проголосували 5 із 7 членів комітету. Основу його складають пропозиції уряду. Серед іншого, цей законопроект передбачає осучаснення пенсій вже з жовтня цього року.

 

·  За результатами звернень киян КМДА примусило ЖЕКи повернути користувачам 4,7 млн. грн. за неякісні послуги. Як повідомив замголови КМДА П.Пантелєєв, спеціально створена ЖК інспекція перевірила всі звернення і зробила перерахунок, результати якого кияни побачать в платіжках вже у вересні. За його словами, найбільш частими порушеннями були погано прибрані двори, темні під'їзди, сухі клумби біля будинків, пожовклі газони, а також неякісне обслуговування ліфтів, систем диспетчеризації, вентканалов.

 

6 вересня, середа

·  Україна готова до опалювального сезону на 95,6%, - Зубко. Загальний стан підготовки до опалювального сезону 2017/2018 – 95,6%. Як повідомив під час засідання уряду віце-прем’єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ України Г.Зубко, до зими вже підготовлено 97,3% шкіл, 96,7% дитячих садків, 91,5% лікарень. Також підготовлено до роботи 85,2 % котелень комунальної теплоенергетики. Він повідомив, що 18 вересня в регіони виїде комісія від Мінрегіону, яка спільно з територіальними органами перевірить стан підготовки.

 

·         Держборг України в липні виріс на $1,05 млрд. Сукупний державний і гарантований державою борг України в липні 2017 року зріс на 1,4%, або на $1,05 млрд. - до $76,06 млрд. за даними Мінфіну. В національній валюті держборг зріс на 0,69%, або на 13,45 млрд. грн. - до 1 трлн. 971 млрд. грн. З початку року сукупний державний і гарантований державою борг в доларовому вираженні зріс на 7,17%, в гривні - на 2,14%. Мінфін уточнив, що основна сума держборгу номінована в доларах США - 40,28%, ще 31,7% - в гривні, 19,36% - в спеціальних правах запозичення, 7,49% - у євро, менше 1% - в канадських доларах і ієнах.

 

·  Уряд схвалив законопроект, який дозволяє ОТГ розпоряджатися своїми землями. Як повідомила пресс-служба Мінрегіону, будівництва та ЖКГ, уряд на своєму засіданні затвердив законопроект, запропонований Мінрегіоном, який пропонує ряд змін до Земельного кодексу, Законів "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про оренду землі". Основа законопроекту - надання додаткових повноважень сільським, селищним, міським радам ОТГ щодо права розпоряджатися землями держвласності, передачі таких ділянок у користування та власність громадянам і юридичним особам, зміну цільового призначення ділянок приватної власності, розташованих на території ОТГ. Окрім того, законопроект визначає перелік земель держвласності, які не можуть передаватися у комунальну власність та визначає термін "територія територіальної громади".

 

· Витрати місцевого самоврядування на сферу ЖКГ недостатні, - Зубко. Як заявив під час засідання уряду віце-прем’єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ України Г.Зубко, доходи бюджетів розвитку місцевого самоврядування за 8 місяців поточного року склали 124 млрд. грн. Це на 28 млрд. грн. більше, ніж в минулому році. В той же час обсяги фінансування ЖКГ на підготовку до опалювального сезону складають 3,5 млрд. грн. "В 2015 році обсяг фінансування підготовки до опалювального сезону регіонів був 2,1 млрд. гривень. Це означає, що лише на 50% місцеве самоврядування збільшило свої видатки на галузь. Порівнюючи з додатковими доходами в мільярди гривень, які отримують місцеві бюджети в результаті фінансової децентралізації, не зрозуміло чому сфера ЖКГ випадає з пріоритетів місцевої влади", - наголосив Г.Зубко.

 

·  Рівень сплати населення за опалення та послуги з гарячого водопостачання - 112%, - Зубко. Як заявив під час засідання уряду віце-прем’єр міністр регрозвитку, будівництва та ЖКГ України Г.Зубко, на сьогоднішній день, рівень оплати населення за централізоване опалення та послуги з гарячого водопостачання складає 112%. Серед областей, які мають найнижчі показники за розрахунками за ЖКП, віце-прем’єр назвав Харківську, Сумську, Волинську, Львівську, Хмельницьку, Чернігівську та Івано-Франківську області.

 

·   Уряд затвердив порядок стимулюючого тарифоутворення для виробників тепла з альтернативних джерел енергії.  Як повідомила прес-служба Мінрегіону, будівництва та ЖКГ, Кабмін на своєму засіданні затвердив постанову, за якою тариф на теплову енергію з альтернативних джерел встановлюватиметься на рівні 90% діючого у даному населеному пункті на теплову енергію, що виробляється з використанням газу, а у разі відсутності такого тарифу - на рівні 90% від середньозваженого тарифу по регіону. Прийнята постанова також спрощує процедуру встановлення таких тарифів.

 

·  “Укрзалізниця” планує розробити проект нових вагонів. “Новий вагон відповідатиме міжнародним сучасним стандартам і вимогам, і буде відрізнятися від того, до якого ми звикли. При сприятливих обставинах його виготовлять через півтора-два роки”, - запевнив член правління ПАТ “Укрзалізниця” С.Михальчук, повідомляє Центр транспортних стратегій. Яке саме підприємство чи організація будуть працювати над проектом, поки що не повідомляється. У 2017 році парк “Укрзалізниці” поповнять на 38 нових вагонів.

 

5 вересня, вівторок

· В Києві оголосили набір до кадрового резерву керівників ЖЕКів. Із  4 вересня у столиці розпочали набір кандидатів до кадрового резерву на посади керівників житлово-експлуатаційних дільниць. Як заявив замголови КМДА П.Пантелеєв на офіційному сайті міської влади, зараз мова йде про "більш прийнятну оплату праці та ресурси". Пантелєєв зазначив, що міська влада жорстко контролює роботу ЖЕДів. "Щотижня ми здійснюємо інспекції в ЖЕД без попередження. Минулого тижня змушені були звільнити одного з керівників через незадовільну організацію роботи персоналу. Тому питання заміни керівників дільниць на більш кваліфікованих сьогодні є надзвичайно актуальним питанням", – сказав він. Щоб взяти участь у конкурсі, претенденти на заміщення вакантних посад керівників дільниць мають заповнити анкету

 

·  Дорожній фонд виділить понад 11 млрд. грн. на дороги місцевого значення. За прогнозом Проектного офісу секторальної децентралізації, в 2018 р. завдяки запуску роботи Дорожнього фонду, на автошляхи загального користування місцевого значення можна буде виділити 11.2 млрд. грн. За попередніми підрахунками, в 2018 р. надходження до Дорожнього фонду складуть 32 млрд. грн. “В 2020-му, коли Дорожній фонд запрацює на повну потужність, 24.5 млрд. грн. піде саме на місцеві дороги", - йдеться у повідомленні. Найбільше коштів прогнозується виділити на Харківську (708 млн. грн.), Вінницьку (673 млн. грн.) та Житомирську (666 млн. грн.), а найменьше - на Рівненську (304 млн. грн.), Івано-Франківську (301 млн. грн.), Закарпатську (236 млн. грн.) та Чернівецьку (197 млн. грн.)

 

4 вересня, понеділок

·  Тарифи на електроенергію в Україні - найнижчі у Європі - Вовк. "Тарифи на електроенергію для населення на сьогодні одні з найнижчих серед розвинених країн світу і Європи", - заявив голова НКРЕКП Д.Вовк в інтерв'ю "Новому времени". За його словами, тарифи на електроенергію в середньому нижчі за європейські в 4,3 раза. Середній тариф в ЄС складає близько 0,2 євро/кВт-год, що відповідає 6 грн./кВт-год, в той час, як в Україні тариф складає 1,6 грн./кВт-год для населення, уточнив він. На думку голови Нацкомісії, проти підвищення тарифів виступає в першу чергу великий бізнес, який хоче ексклюзивних умов для себе та лобіює знижки на електроенергію для своїх заводів.

 

· “Укрпошта” стане постачальником природного газу. ПАТ “Укрпошта” подала до НКРЕКП заявку на отримання ліцензії на постачання природного газу в Україні. Рішення про видачу ліцензії буде розглянуто на засіданні НКРЕКП 7 вересня 2017 року. При цьому на сайті "Укрпошти" вже створено відповідний розділ, де можна ознайомитися з правилами поставок природного газу і тарифами. "Укрпошта" входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України і є національним оператором поштового зв'язку в країні. Підприємство надає понад 50 видів послуг через більш ніж 11 тисяч відділень по всій Україні. Штат компанії налічує близько 76 тисяч співробітників. 

 

· Львівська міськрада подала до ЄБРР заявку на отримання кредиту для фінансування будівництва сміттєпереробного заводу. Про це повідомляє офіційна сторінка ЄБРР. Європейський банк реконструкції і розвитку оголосив конкурс з відбору компанії для першого етапу проекту "Тверді відходи Львова" загальною вартістю 35 млн. євро. Сам проект передбачає початок рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництво сміттєпереробного заводу. Тендер із закупівлі товарів і послуг для проекту "Тверді відходи Львова" буде оголошений в 4-му кварталі поточного року.

 

·  Запаси газу в українських сховищах зросли до 15 млрд. кубів. Добовий обсяг закачування газу в ПСГ становить понад 52,5 мільйонів кубів. За даними держкомпанії "Укртрансгаз", запаси природного газу в українських підземних сховищах з 26 серпня по 2 вересня зросли на 2,5% або на 371 млн. куб.м - до 14,949 млрд. куб.м. Як повідомлялось раніше, міністр енергетики та вугільної промисловості І.Насалик заявив про плани по накопиченню в ПСГ України до 1 жовтня 2017 року 17 млрд. куб.м газу для проходження опалювального сезону 2017-2018 років.

 

· До кінця року очікується поставка 700 тис.т американського вугілля. Минулого тижня з порту Балтімора вийшло судно, навантажене 62 тис.т. енергетичного вугілля, яке повинно прибути в український порт “Південний” до середини вересня. Як повідомив посол України в США Валерій Чалий інтернет-виданню ZN.ua, відповідний контракт на поставку вугілля був укладений між американською компанією XCoal Energy and Resources і української державної “Центренерго” 14 липня нинішнього року.

 

3 вересня, неділя

·  "Київпастранс" оголосив тендер на обладнання для впровадження електронного квитка у громадському транспорті на сумму в 460 млн. грн. Відповідний проект був зареєстрований на сайті державних закупівель ProZorro в кінці серпня. Кінцевий термін подання тендерних пропозицій - 18 вересня. Аукціон розпочнеться 24 жовтня. Через тендер влада повинна закупити 1 500 автоматизованих систем оплати проїзду і 300 приладів для її перевірки. Як повідомлялося, закон про введення електронного квитка в міському транспорті вступив в силу 7 травня 2017р.