Федерація роботодавців ЖКГ України
Приїжджайте до нас
м. Київ, вул. Михайла
Коцюбинського 1, оф. 603
Федерація роботодавців ЖКГ України
Напишіть нам
adamovfrugkh@gmail.com
Федерація роботодавців ЖКГ України
Зателефонуйте нам
044 209 03 93
Новини останнього тижня літа

Події тижня 26 серпня – 1 вересня 2017

1 вересня, п’ятниця

 • ПАТ "Укргазвидобування" подав до суду на Держслужбу геології та надр за бездіяльність. "У процесі отримання та продовження строку дії спеціальних дозволів на користування старими родовищами Товариство зіштовхнулося із проблемами затримання видачі бланків спецдозволів, розгляду пакетів матеріалів та прийняття рішень щодо надання та продовження строку дії дозволів", говориться у заяві "Укргазвидобування". Через бездіяльність Держгеонадр компанія може втратити близько 3 млрд. куб.м річного видобутку газу, а держава – більше 28 млрд. грн. бюджетних коштів, зазначено в повідомленні.

 

 • НКРЕКП збільшила доходи ДП "Енергоринок". Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та КП внесла зміни до кошторису ДП "Енергоринок" на 2017р., збільшившии статтю кошторису "Фінансові доходи" на 1,83 млн. грн. у серпні 2017р. Відповідне рішення було ухвалене НКРЕКП більшістю голосів, йдеться у повідомленні УНН. Внаслідок зазначених змін кошторис встановлено у сумі 1,5 млрд. грн., а надбавка до оптової ринкової ціни – 1,46 млрд. грн.

 

 • "Чернігівгаз" виявив понад 1,3 тис. випадків незаконного споживання газу. За січень-липень 2017 року фахівцями ПАТ "Чернігівгаз" було виявлено 1340 фактів незаконного споживання газу в побуті. В результаті таких дій порушники завдали державі збитків на суму в 3 млн. грн. Про це повідомляє прес-служба компанії, передає "РБК-Україна". За вісім місяців 2016 року в Чернігівській області було зафіксовано 750 подібних порушень. Більша частина порушен приходиться на некоректну роботу лічильників, більше сотні випадків - самовільне відновлення споживання газу та 19 врізок в газопровід.

 

31 серпня, четвер

 • Кабмін планує подати бюджет-2018 до парламенту 15 вересня згідно закону – Гройсман. Про це прем’єр-міністр В.Гройсман заявив на засіданні уряду в четвер. "Як передбачено законодавством, ми 15 вересня внесемо в парламент проект закону про Державний бюджет на 2018 рік", - сказав він.

 

 • "Укренерго" планує знизити тариф на передачу електроенергії на 10% до 6,24 коп./КВт-год. Як говориться у повідомленні ДП "НЕК" "Укренерго", "тариф 2018, що пропонує Укренерго, складе 6,24 коп./КВт-год, а це на 800 млн. грн. здешевлює послуги компанії для споживачів". За словами керівника "Укренерго" В.Ковальчука, цього вдалося досягти завдяки новій інвестиційній політиці, за якою нове будівництво та комплексна модернізаця на 100% фінансується МФІ. Як повідомлялося, кредитний портфель компанії складає майже $1,5 млрд..

 

 • Віце-президент Єврокомісії з питань енергосоюзу М.Шефчович відвідає Київ у середині вересня. Як заявив прем’єр-міністр В.Гройсман, Брюссель планує підтримати реалізацію програми України з енергоеффективності. "Домовились про залучення 100 млн. євро з боку наших європейських партнерів", - розповів В.Гройсман про телефонну розмову з М.Шефчовичем і уточнив, що практичні переговори про фінансову підтримку Європи продовжаться найближчим часом, в тому числі під час візиту М.Шефчовича.

 

 • Уряд змінив порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям. Такое рішення Кабмін прийняв під час засідання 30 серпня за пропозицією Міноборони. Міністр оборони С.Полторак нагадав, що порядок нарахування не змінювався с часів Радянського союзу, та запевнив, що новий порядок "значно підвищить захист та соціальну справедливість". "Ми відходимо від того, як було, коли 10-15% забезпечення – це те, що йде на пенсію, а далі – 17 надбавок, які є непрозорими та неефективними", - сказав міністр. Також він заявив, що після ухвалення загальної пенсійної реформи головним питанням буде нове законодавство з пенсійного забеспечення військовослужбовців.

 

 • Луганській області загрожує енергетичний колапс нинішньою зимою. Про це заявила компанія "Луганське енергетичне об'єднання" на своїй сторінці в Facebook. У заяві говориться, що ЛЕО так і не змогло налагодити повноцінну підготовку до зими - через відсутність коштів протягом всього 2017 року та масові звільнення фахівців. "План капітального ремонту обладнання електромереж виконаний тільки на 43%. Практично повністю не виконано план по заміні опор повітряних ліній електропередач і істотно відстає від графіка заміна проводів та ізоляторів", - говориться в повідомленні. "Якщо електроенергетика регіону не буде готова до зими - буде катастрофа, гірше за наслідками, ніж алчевська в 2006 році. І масштабна - тому що охопить всю область", - підсумували в об'єднанні.

 

 • Заборгованість підприємств перед Нафтогазом за природний газ за тиждень зменшилась на 1,15 млн. грн. (3,6%) та складає 29 млрд. грн. Такі дані повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України". Борг підприємств ТКЕ та ТЕЦ за газ, використаний для виробництва тепла, становить близьк-о 79% від загальної суми, борг ТЕЦ за газ, використаний у виробництві електроенергії — близько 11%, борг прямих промислових споживачів — 10%. Заборгованість ПАТ "Київенерго", за минулий тиждень зменшилась на 229 млн. грн. (6,4%). Сумарна заборгованість Київенерго складає 3,35 млн. грн.

 

30 серпня, середа

 • З жовтня Укрзалізниця індексує тарифи на вантажоперевезення на 22,5%. Про це поінформував в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Є.Кравцов, пише прес-служба підприємства. На ринку сталося суттєве зростання індексу цін промислової продукції, споживаної залізничною галуззю, а також збільшилося податкове і соціальне навантаження, вважає Є.Кравцов. ""Укрзалізниці" необхідно збільшувати інвестиції в оновлення рухомого складу і модернізацію залізничної інфраструктури", - додав він.

 

 • Удосконалено механізм виплати грошової допомоги членам сімей постраждалих учасників Революції Гідності. Відповідну постанову затвердив Кабмін на засіданні в середу. Постанова сприятиме належній організації виплати одноразової грошової допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., та членам їхніх сімей.

 

 • Підвищеня цін на скраплений газ є диверсією проти країни, - Гройсман. Премєр-міністр В.Гройсман доручив профільним міністерствам, АМКУ, Державної фіскальної службі і правоохоронним органам розібратися з безконтрольним підвищенням ціни. "Я хочу, щоб служби, від кого це залежить, навели порядок на ринку автомобільного газу. Різке підвищення ціни на скраплений газ має всі ознаки змови. Ринок лихоманить. Це диверсія проти України", - заявив він під час міжвідомчої наради з даного питання, підкресливши, що ситуація на ринку скрапленого газу повинна стабілізуватися до 15 вересня. Про це повідомила пресс-служба Кабміну.

 

 • Середня номінальна зарплата знизилася на 0,3% за місяць, а середня реальна – на 0,5%, - Держстат. За даними Держстату, середня номінальна зарплата штатних працівників в липні порівняно з червнем знизилася на 0,3%, а в порівнянні з липнем минулого року – збільшилася на 36,6%, і склала 7,33 тисячі гривень. Реальні зарплати в порівнянні з червнем 2017 року зменшилися на 0,5%, а відносно до липня-2016 - зросли на 17,2%. Найбільшою середня зарплата в липні 2017 року була в столиці – 11,4 тисячі гривень, а найнижчою – у Чернігівській області: 5,8 тисячі гривень. Реальна зарплата обчислюється кількістю товарів і послуг, які можна придбати за номінальну зарплату.

 

29 серпня, вівторок

 • На підготовку до опалювального сезону в Україні виділено 9 мілрд. грн. Прем'єр-міністр України В.Гройсман в інтерв’ю "Українському радіо" заявив, що в 2017 р. на підготовку до опалювального сезону 2017-2018 виділено 9 млрд. грн., а минулого року ця сумма складала 7,2 млрд. грн. В.Гройсман зазначив, що 15 вересня проведе селекторну нараду з питання підготовки до опалювального сезону.

 

 • Гройсман прогнозує зростання ВВП у наступному році на рівні 3%. "Ми прогнозуємо у наступному році 3-відсоткове зростання при 7-відсотковій інфляції. Ми прогнозуємо зростання реальних доходів українських громадян", - сказав прем'єр-міністр В.Гройсман в ефірі "Українського радіо". Прем'єр наголосив на необхідності якнайшвидшого ухвалення запропонованих урядом реформ, зокрема, медичної, пенсійної, освітянської та аграрної. Водночас голова уряду зазначив, що через російську агресію держава втратила понад 20% економіки на Донбасі. Тепер цей регіон потребує відновлення.

 

 • У липні видобуток вугілля в Україні впав майже на 28%. За даними Міненергетики та вугільної промисловості, в Україні протягом липня-2017 видобуток вугілля зменшився на 27,6% - до 2,6 млн. тонн відповідно до аналогічного періоду 2016 р. Загалом у січні-липні 2017 р. було видобуто 21 млн. тонн вугілля, що на 6,9% менше, ніж торік. У Міненерговугіллі також повідомили, що станом на 1 серпня на складах ТЕС і ТЕЦ було накопичено 2,37 млн. тонн вугілля, що на 1,06 млн. тонн більше, ніж на ту ж дату минулого року, а мазуту – 64,9 тис. тонн, що на 42,1 тис. тонн менше, ніж торік.

 

 • Україна з початку року збільшила експорт електроенергії на 43%. За даними Міненергетики та вугільної промисловості, Україна в січні-липні 2017 року збільшила експорт електроенергії на 43% (на 1,59 млрд. кВт-год) в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року - до 3,52 млрд. кВт-год. Поставки електроенергії у напрямку Угорщини, Словаччини та Румунії зросли на 12,9% (до 2,11 млрд. кВт-год), до Польщі - на 6,6% (до 719,7 млн. кВт-год). Поставки електроенергії в Молдову,які відновилися в квітні, склали 784,2 млн. кВт-год проти 3,7 млн. кВт-год за 7 міс. минулого року. В Білорусь і Росію електроенергія не експортувалася. Імпорт електроенергії в січні-липні 2017р. склав 31,76 млн. кВт-год (з РФ - 31,13 млн. кВт-год, з Білорусі - 0,63 млн. кВт-год) проти 52,7 млн. кВт-год за 7 міс. 2016р.

 

28 серпня, понеділок

 • ЄС виділить 100 млн євро для наповнення Фонду енергоефективності, - Зубко. Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко повідомив, що європейський комісар з політики сусідства та розширення Й.Ган, керівник групи підтримки України в Єврокомісії П.Вагнер, голова Єврокомісії Ж.-К.Юнкер, та голова Євроради Д.Туск запропонували Україні 100 млн. євро для наповнення Фонду енергоефективності. Міністр уточнив, що рішення про виділення першої частини коштів (50 млн. євро) мають прийняти у ЄС вже наприкінці цього року. Також ЄС готовий створити в Україні мережу із 25 регіональних центрів з енергоефективності для безкоштовних консультацій громадян. Г.Зубко оцінює потреби України в інвестиціях у реновацію і модернізацію будівель у 30 млрд. євро на наступні 10 років.

 

 • "Газпром" оскаржив у Верховному Суді штраф у 172 млрд. грн. Російська компанія "Газпром" звернулася до Верховного Суду України із заявою про перегляд рішення Вищого господарського суду, яким той відхилив касаційну скаргу компанії на рішення щодо стягнення з неї штрафу і пені, накладених Антимонопольним комітетом, в загальному розмірі 172 млрд грн. Про це йдеться в ухвалі суду від 15 серпня, передають у понеділок "Українські новини". В рамках примусового стягнення боргу за цим рішенням суду Державна виконавча служба вдалася до арешту 40,2% акцій ПрАТ "Газтранзит" (Київ), які належать "Газпрому". Було заарештовано 79,9 млн. грн. дивідендів, що підлягають сплаті "Газпрому" від участі в ПрАТ "Газтранзит", а також корпоративні права та майно ТОВ "Газпром збут Україна".

 

 • Хмельницька АЕС припинила роботу одного з енергоблоків. Енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту. Ремонтні роботи планується завершити протягом двох місяців. Про це повідомила прес-служба ДП НАЕК "Енергоатом". Також Енергоатом зазначив, що 27 серпня о 03:55 енергоблок №4 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС підключено до енергомережі. Проводиться навантаження реакторної установки згідно з технологічним регламентом безпечної експлуатації.

 

 • З 1 вересня інформацію про угоди з землею в Україні стане доступною пересічним громадянам. В Україні буде здійснюватися регулярний моніторинг даних про власників і орендарів землі, і ця інформація стане доступна громадянам. Рішення про реалізацію пілотного проекту щодо проведення моніторингу земельних відносин було прийняте 23 серпня. Згідно з документом, з 1 вересня вводиться взаємний обмін інформацією між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, що дозволить оновлювати дані на регулярній основі.