Федерація роботодавців ЖКГ України
Приїжджайте до нас
м. Київ, вул. Михайла
Коцюбинського 1, оф. 603
Федерація роботодавців ЖКГ України
Напишіть нам
adamovfrugkh@gmail.com
Федерація роботодавців ЖКГ України
Зателефонуйте нам
044 209 03 93
Головні галузеві новини

Події тижня 14-18 серпня 2017 року

 

18 серпня, п’ятниця

 • У приміщенні Національної комісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, проходили обшуки, голову НКРЕКП Д.Вовка не пустили у будівлю відомства, зірване засідання НКРЕКП. На цьому засіданні мали розглядатися результати перевірки та рішення про штрафи по Київенерго та Сумитеплоенерго переглядатися тарифи НЕК "Енергоатом" тощо, повідомив Д.Вовк. За його словами, спочатку не було зрозуміло, який правоохоронний орган проводить обшуки в НКРЕКП, хоча пізніше з'явилися наклейки зі знаками "НАБУ". В будівлі працює близько 300 людей. Д.Вовк не виключає, що це обшуки стосуються справи "Роттердам+".
 • СКМ Ахметова купила блокпакети акцій "ДТЭК Західенерго" та ПАО "Київенерго". Компанія Ornex, що входить в групу СКМ, в п'ятницю на аукціоні Фонду держаного майна придбала по 25% акцій Західенерго та Київенерго, повідомляється в прес-релізі групи, опублікованому "Інтерфакс-Україна". Ціна акцій Західенерго склала 417,163 млн. грн., що на 20% вище за стартову ціну, тоді як 25% акцій Київенерго були куплені за стартовою ціною в 759,633 млн. грн. Компанія ДТЭК, на 100% підконтрольна СКМ, згідно звіту за 2016 рік володіла 72,24% акцій "ДТЭК Західенерго", 72,4% акцій "Київенерго" и 71,5% акцій "ДТЭК Донецькобленерго". Як повідомлялось, 16 серпня компанія Ornex вже придбала 25% акцій ПАО "ДТЭК Донецькобленерго".

 

17 серпня, четвер

 • Понад 70% житлового фонду та лікарень і близько 80% шкіл та дитсадків вже підготовлено до опалювального сезону – Зубко. Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г. Зубко під час всеукраїнської селекторної наради щодо підготовки до опалювального сезону 2017/2018 року підкреслив, що технічну підготовку об’єктів соціальної сфери облдержадміністрації мають завершити до 1 вересня, а житлових будинків – до 15 вересня. Також Г. Зубко повідомив, що на 1 серпня 2017 року 70,47% будинків вже забезпечені загальнобудинковими лічильниками теплової енергії. Найкраща ситуація з лічильниками у Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській і Чернігівській областях. Найгірша – в Донецькій, Луганській та Тернопільській областях.
 • Більш як на 100% розрахувалось населення за спожиті ЖКП за 8 місяців 2017 року – Зубко. Під час всеукраїнської селекторної наради щодо підготовки до опалювального сезону 2017/2018 року міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г.Зубко заявив, що рівень розрахунків населення за спожиті ЖКП за 8 місяців 2017 року становить 100,8% (порівняно з 2016 — більше на 9,1%). Борги за минулі періоди скоротились на 859 млн. грн. Міністр також відмітив позитивну динаміку у показниках розрахунків підприємств ТКЕ за спожитий газ - за 7 місяців 2017 року вони складають 98-99%.
 • Заборгованість підприємств перед Нафтогазом за природний газ за тиждень зменшилась на 517 млн. грн. (1,7%) та складає 30,4 млрд. грн. Такі дані повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України". Борг підприємств ТКЕ та ТЕЦ за газ, використаний для виробництва тепла, становить близько 80% від загальної суми, борг ТЕЦ за газ, використаний у виробництві електроенергії — близько 11%, борг прямих промислових споживачів — 9%. Заборгованість ПАТ "Київенерго", за минулий тиждень зменшилась на 502 млн. грн. (12,3%). Сумарна заборгованість Київенерго складає 3,58 млн. грн.
 • Квартиру і будинок міністра енергетики суд заарештував за борги. Як повідомили  "Українські Новини" з посиланням на матеріали суду, Печерський районний суд Києва заарештував квартиру і житловий будинок міністра енергетики та вугільної промисловості І.Насалика за клопотанням бізнесмена, президента футбольного клубу "Карпати" Петра Димінського. Хоча в рішенні суду сума боргу не вказана, раніше повідомлялося, що в 2014 році І.Насалик позичив 3,3 млн. доларів.

 

16 серпня, середа

 • Гройсман підписав розпорядження Кабміну про будівництво сміттєпереробного заводу під Харковом. Про це повідомляється на офіційному сайті Харківської міськради. За планом, загальна площа нового комплексу на Дергачівському полігоні твердих побутових становитиме понад 39 га. Підприємство буде побудовано в дві черги. На комплексі будуть встановлені газопоршневі та паротурбінні установки для переробки сміття та виробництва електроенергії. Загальна кошторисна вартість будівництва – 1 млрд. 364 млн. грн. Дата завершення – 2019 рік.
 • Уряд посилить відповідальність за виконання вимог щодо побутових відходів у регіонах, пообіцяв Гройсман. "На рівні Уряду ми будемо посилювати відповідальність за виконання вимог поводження з побутовими відходами", - заявив прем'єр-міністр України В.Гройсман, спілкуючись із журналістами у Херсоні. Він нагадав, що в рамках децентралізації, яка проводиться вже 3й рік, місцеві бюджети збільшилися на 100 млрд. грн. "Це означає, що в регіонах кошти для вирішення проблеми є. Треба бажання та технічне рішення", - підкреслив В. Гройсман. В той же час він пообіцяв урядову підтримку місцевих ініціатив щодо співпраці з міжнародними фінансовими організаціями чи банками.
 • СКМ Ахметова придбала блокпакет (25%) "ДТЕК Донецькобленерго". Під час аукціону Фонду державного майна покупцем блокувального пакета акцій Донецькобленерго стала компанія Ornex, що входить до групи СКМ, повідомляється в прес-релізі групи, опублікованому "Інтерфакс-Україна". Як повідомлялося, ФДМ України виставив на торги 16 379 295 акцій (25% цінних паперів) ПАТ "ДТЕК Донецькобленерго" за ціною 8,78 грн. за штуку. Єдиний учасник торгів зміг придбати їх за стартовою ціною. В той же час ФДМ була вимушена скасувати аукціони з продажу акцій ПАТ "Сумиобленерго" та ПАТ "Донбасенерго" через відсутність заявок.

 

15 серпня, вівторок

 • Мінрегіон розробив законопроект, який дозволить радам міст та інших ОТГ продавати земельні ділянки. Законопроект, презентований Мінрегіоном, передбачає розширення повноважень ОТГ у галузі земельних відносин, в тому числі надає їм повноваження продавати фізичним і юридичним особам земельні ділянки державної та комунальної власності, змінювати їх призначення та надавати у користування для усіх потреб. "Усі земельні питання, як у межах, так і поза межами населених пунктів в об’єднаних територіальних громадах мають вирішуватися за рішенням або погодженням ради ОТГ", підкреслюється у повідомленні прес-служби міністерства. Ознайомитися з текстом законопроекту можна ТУТ.
 • Пенсії українців можуть зрости на 500-1000 гривень вже з 1 жовтня, в разі прийняття закону про пенсійну реформу – Рева. Міністр соціальної політики А.Рева заявив, що уряд провів попередні розрахунки на скільки збільшаться пенсії. Так, більше 1 млн. пенсіонерів отримають постійну надбавку в понад 1000 грн., майже 2 млн. - на суму від 500 до 1000 грн., близько 2,5 млн. - до 500 гривень. Для ще 3 млн. пенсіонерів пенсії збільшаться після переносу підвищення соцстандартів з грудня на жовтень 2017 року. За його словами, коштів на це має вистачити, адже пенсійна реформа передбачає збільшення власних надходжень Пенсійного фонду через залучення більшої кількості учасників пенсійної програми з числа працездатного населення.

 

14 серпня, понеділок

 • Мінрегіону готує кілька проектів з альтернативного водозабезпечення Донбасу, особливо в зоні АТО. Прес-служба міністерства повідомила про проведення наради з питань забезпечення водою критичних зо Донбасу в НТУУ "КПІ ім. І.Сікорського". Запропоновано кілька проектних рішень: використання мембранних технологій очищення води з різних джерел, в тому числі шахтних вод; встановлення байпасів у критичних зонах, які піддаються обстрілам; альтернативних джерел водопостачання регіону з річки Дніпро та Старокримського водосховища; збільшення дебету води річки Сіверський Донець; опріснення води з Азовського моря", говориться в повідомленні.
 • До 2019 року Україна може повністю відмовитися від російського вугілля. Про це заявив нардеп від "Народного фронту", член парламентського комітету з питань топливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки М.Бондар. Він нагадав, що в бюджеті 2017 року передбачені кошти на розвиток галузі, а Верховною Радою прийнятий закон про мораторій на банкротство державних вугледобувних компаній до січня 2019 року. За його словами, ці заходи дозволять збільшити видобуток вугілля на 2 млн. тон на рік після чого "можна буде говорити про відмову від імпорту вугілля з Росії".