Федерація роботодавців ЖКГ України
Приїжджайте до нас
м. Київ, вул. Михайла
Коцюбинського 1, оф. 603
Федерація роботодавців ЖКГ України
Напишіть нам
adamovfrugkh@gmail.com
Федерація роботодавців ЖКГ України
Зателефонуйте нам
044 209 03 93
Висновок державної наукової експертизи щодо врахування гарантій Галузевої угоди в тарифах

Оприлюднюємо висновок державної науково-правової експертизи щодо неможливості врахування гарантій Галузевої угоди (коефіцієнта робітника І розряду 1,2; міжпосадових/міжрозрядних коефіцієнтів, міжтарифних коефіцієнтів за видами робіт та окремими професіями) в тарифах підприємств, які не входять до складу сторони роботодавців Галузевої угоди (не є членами Федерації).

ВИСНОВОК науково-правової експертизи інститута держави і права ім. В.М. Корецького НАН України можна скачати тут.

Посадові особи органів влади, які уповноважені на встановлення тарифів несуть кримінальну відповідальність за врахування в тарифах виконавців послуг гарантій галузевих угод, які на них не поширюються відповідно до вимог законодавства.

Експертизу проведено згідно вимог ЗУ «Про наукову і науково-технічну експертизу», і висновок є належним доказом в кримінальних провадженнях відповідно до вимог ст. 84 КПК України.

Принагідно ще раз зауважую, що поширення Галузевої угоди на підприємство, незалежно від форми власності, може бути доведено тільки якщо воно добровільно шляхом членства приєдналось до обов’язків суб’єкта сторони роботодавців такої угоди відповідно до вимог п.5 ст.13 ЗУ «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права та гарантії їх діяльності» та частини третьої ст.4 ЗУ «Про соціальний діалог в Україні».

Підприємство (юридична особа) є роботодавцем і не може бути членом профспілки ЖКГ або перебувати в сфері її дії, оскільки профспілки згідно закону представляють в колективних переговорах інтереси лише своїх членів – найманих працівників (громадян).

Мінрегіон, як сторона Галузевої угоди, також не має повноважень представляти інтереси роботодавців в колективних переговорах. Галузева угода не є регуляторним актом (не реєструється Мінюстом) і не поширюється на невизначене коло осіб.

Реєстр підприємств, які входять до складу сторони роботодавців Галузевої угоди, оприлюднюється на сайтах сторін: ЦК Профспілки ЖКГ zhkgprof.com.ua та на сайті Федерації fru-gkh.com.ua, а також документарно підтверджується Федерацією за запитом.